Temat

FamilySearch

FamilySearch jest największą genealogiczną organizacją na świecie. Od 1894 r. FamilySearch współpracuje z archiwami, bibliotekami i kościołami w ponad 100 krajach, w celu umożliwienia dostępu do materiałów, za pomocą których ludzie mogą odnaleźć informacje o swoich przodkach.

Każdego miesiąca ponad 3 miliony ludzi korzysta z materiałów, źródeł i usług FamilySearch, aby poszerzyć swoją wiedzę o historii rodziny. Materiały te i usługi są dostępne on-line na stronie FamilySearch.org lub poprzez 4 600 centrów historii rodziny w 126 w krajach, wliczając w to słynną Bibliotekę Historii Rodziny w Salt Lake City w stanie Utah.

FamilySearch to usługi świadczone przez Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Zaangażowanie FamilySearch w pomaganie ludziom w poszukiwaniach informacji o ich przodkach wynika z mormońskich wierzeń, że rodzina znajduje się w centrum naszego życia i że więzy rodzinne nadal trwają po śmierci. Ponieważ zainteresowanie historią rodziny nie jest ograniczone przez kulturę, pochodzenie czy religię, zasoby FamilySearch są dostępne dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o swojej rodzinie i dziedzictwie, począwszy od zapisów kościelnych z Europy a skończywszy na ustnych historiach z Afryki.

Jako organizacja non profit FamilySearch polega na wsparciu wolontariuszy z całego świata. Wolontariusze pomagają indeksować dokumenty, służą pomocą i dzielą się swoją wiedzą o genealogii.

FamilySearch służy osobistym wsparciem zarówno dla doświadczonych historyków rodzinnych, jak i dla osób stawiających pierwsze kroki w genealogicznej przygodzie. Pomoc można uzyskać poprzez sieć centrów historii rodziny, kontaktując się z Działem Pomocy FamilySearch pod adresem: lub dzwoniąc ze Stanów Zjednoczonych lub Kanady na numer 1-800-406-1830. Kliknij tutaj, aby uzyskać listę numerów telefonicznych z innych krajów i prowincji.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.