Temat

Centra historii rodziny

FamilySearch posiada 4600 lokalnych obiektów w 126 krajach, w których każda osoba może uzyskać dostęp do materiałów genealogicznych i otrzymać osobiste wsparcie związane z historią rodziny. Centra te obejmują najbardziej znaną na świecie Bibliotekę Historii Rodziny w Salt Lake City, duże regionalne obiekty w miejscach takich, jak Mesa w Arizonie, Los Angeles w Kalifornii i mniejsze centra, które zazwyczaj znajdują się w domach spotkań Świętych w Dniach Ostatnich.

Centra historii rodziny są dostępne bezpłatnie dla wszystkich chętnych i pracują w nich doświadczeni wolontariusze. Każde centrum oferuje zarówno początkującym, jak i zaawansowanym poszukiwaczom historii rodziny narzędzia i zasoby, z których mogą korzystać, aby dowiedzieć się więcej o swoich przodkach.

Centra te umożliwiają bezpłatny dostęp do stron genealogicznych, które zazwyczaj są płatne. Za niewielką opłatą osoby korzystające z centrum mogą skorzystać z ogromnej kolekcji zbiorów Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, która obejmuje 2,5 miliona będących w obiegu mikrofilmów z ponad 100 krajów.

Niektóre biblioteki publiczne i stowarzyszenia historyczne w Stanach Zjednoczonych zostały również wyznaczone na partnerów FamilySearch i umożliwiają osobom zainteresowanym dostęp do tych samych zasobów.

Wejdź na stronę FamilySearch, aby znaleźć najbliższe centrum historii rodziny.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.