Temat

Biblioteka Historii Rodziny

https://www.familysearch.org/pl/ sponsoruje największą bibliotekę genealogiczna na świecie: Bibliotekę Historii Rodziny w Salt Lake City w stanie Utah. Wstęp do tego znanego na całym świecie obiektu jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich.

Personel biblioteki składa się z konsultantów ds. genealogii i wolontariuszy, którzy mogą pomóc osobom początkującym postawić pierwsze kroki w genealogii, a doświadczeni poszukiwacze historii rodziny mogą uzyskać nowe informacje. Personel może zasugerować źródła do przeszukania, odpowiedzieć na pytania związane z geografią lub językami i doradzić, jakie materiały są dostępne dla określonej lokalizacji i w jaki sposób z nich korzystać. Biblioteka oferuje również darmowe zajęcia i warsztaty zarówno na miejscu jaki i on-line dla osób, które nie mogą przyjechać do Salt Lake City.

Kolekcja biblioteki zawiera nazwiska 3 miliardów osób zmarłych z ponad 100 krajów. Informacje znajdują się na:
• 2,4 milionach rolek mikrofilmów
• 727 000 mikrofisz
• 356 000 książek, wydawnictw seryjnych i w innych formatach
• ponad 4 500 czasopismach 
• 3 725 nośnikach elektronicznych

Coraz częściej materiały te są udostępniane na stronie internetowej FamilySearch. Zapisy, które nadal znajdują się na mikrofilmach i mikrofiszach można wyszukać w Katalogu FamilySearch. Wiele pozycji można za niewielką opłatą zamówić do lokalnego centrum historii rodziny.

Biblioteka Historii Rodziny jest jednym z najbardziej popularnych celów turystycznych w stanie Utah i co roku jest odwiedzana przez dziesiątki tysięcy osób. Osoby rozważające wizytę w Salt Lake City mogą znaleźć więcej informacji na temat możliwości odwiedzania Biblioteki Historii Rodziny na stronie FamilySearch.org.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.