Artykuły prasowe

Prezydent i Siostra Nelson wyruszają w ogólnoświatową podróż duszpasterską

W podróży do ośmiu miast towarzyszyć im będą Starszy i Siostra Holland

Jak ogłoszono w ubiegłym miesiącu, Prezydent Russell M. Nelson, prezydent Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, wraz z żoną, Wendy, oraz Starszym Jeffreyem R. Hollandem z Kworum Dwunastu Apostołów: i jego żoną, Patricią, w kwietniu odwiedzą Europę, Afrykę i Azję. Przywódcy ogólnoświatowego wyznania zaplanowali, że w ciągu 11 dni, od 10 do 23 kwietnia bieżącego roku, odwiedzą osiem miast.

Przywódcy religii mormońskiej zaplanowali spotkania z członkami i misjonarzami oraz inne spotkania w następujących miejscach:

czwartek, 12 kwietnia

Londyn, Anglia

Spotkanie odbędzie się w Londynie, w czwartek wieczorem, 12 kwietnia; przebieg spotkania będzie nadawany do kościelnych domów spotkań w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Wejście na spotkanie objęte jest rezerwacją; rozpoczęła się dystrybucja wejściówek. Kościół w Wielkiej Brytanii liczy około 186 tysięcy członków, a w Irlandii blisko 4 tysiące. Pierwsi misjonarze przybyli zza oceanu na Wyspy Brytyjskie w 1837 roku, zaledwie siedem lat po założeniu Kościoła. W Europie mieszka niemal 512 tysięcy świętych w dniach ostatnich mieszka.

sobota, 14 kwietnia

Jerozolima, Izrael

W Ziemii Świętej odbędzie się konferencja ze świętymi w dniach ostatnich. W Izraelu Kościół ma cztery kongregacje liczące około 260 członków. W Jerozolimie znajduje się Jerusalem Center będące częścią Uniwersytetu Brighama Younga. Zaplanowano również zwiedzanie historycznych miejsc tego miasta.

poniedziałek, 16 kwietnia

Nairobi, Kenia

Przywódcy Kościoła wezmą udział w spotkaniu, które będzie nadawane do wszystkich kongregacji świętych w dniach ostatnich w Kenii. Pierwsi nawróceni Afrykańczycy w Kenii zostali ochrzczeni w 1979 roku. Obecnie Kościół w Kenii liczy ponad 13 tysięcy członków.

Wciąż wzrasta liczba członków w Afryce; obecnie mieszka tam 540 tysięcy członków.

wtorek, 17 kwietnia

Harare, Zimbabwe

W Zimbabwe odbędzie się spotkanie z misjonarzami i członkami. Przebieg uroczystego spotkania nadawany będzie do wszystkich świętych w dniach ostatnich w tym kraju.

 Zimbabwe jest domem dla niemal 30 tysięcy świętych w dniach ostatnich. Praca misjonarska w ówczesnej Rodezji Południowej rozpoczęła się na początku lat 30. XX wieku.

czwartek, 19 kwietnia

Bengaluru, Indie

W Indiach w spotkaniu wezmą udział członkowie i misjonarze. W Indiach mieszka ponad 13 tysięcy członków w ponad 40 kongregacjach. Rozpoczęcie nieoficjalnej działalności misjonarskiej datuje się na lata 50. XIX wieku. Pierwszy dom spotkań w tym kraju poświęcono w lutym 2002 roku.

W Azji zamieszkuje ponad 1,1 miliona świętych w dniach ostatnich.

piątek, 20 kwietnia

Bangkok, Tajlandia

W Tajlandii przywódcy spotkają się z członkami. Regularne nabożeństwa zostały zatwierdzone w 1961 roku, a Prezydent Gordon B. Hinckley poświęcił kraj na głoszenie ewangelii w listopadzie 1966 roku. W Tajlandii mieszka ponad 21 tysięcy świętych w dniach ostatnich; powstało tam 40 kongregacji.

sobota, 21 kwietnia

Hongkong

Spotkanie ze świętymi w dniach ostatnich zaplanowano też w Hongkongu. Siedziba misjonarska w Hongkongu została założona w 1949 roku. Mieszka tam blisko 25 tysięcy członków w 41 kongregacjach. W 1996 roku ukończono tam świątynię.

niedziela, 22 kwietnia

Honolulu, Hawaje, Stany Zjednoczone

Ogólnoświatowa podróż duszpasterska zakończy się na Hawajach podczas spotkania w Laie na kampusie Uniwersytetu Brighama Younga–Hawaje. Na Hawajach mieszkają 74 tysiące mormonów. Znajdują się tam dwie świątynie: Laie na Oahu’s North Shore i Kona na Hawajach.

Strona internetowa MormonNewsroom.org będzie zamieszczać informacje dotyczące tej podróży, w tym filmy i zdjęcia dokumentujące to historyczne wydarzenie.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.