Temat

Centra Szkolenia Misjonarzy

Każdego tygodnia blisko 500 młodych mężczyzn i kobiet w wieku 19–25 lat, członków Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, opuszcza swoje rodziny, przyjaciół, szkoły lub przerywa karierę i wyjeżdża do jednego z 15 centrów szkolenia misjonarzy na świecie.

Przed wyjazdem do centrum szkolenia misjonarze otrzymują z Salt Lake City list z powołaniem od prezydenta Kościoła z określeniem miejsca, w którym będą służyć przez dwa lata (dla młodych mężczyzn) lub przez 18 miesięcy (dla młodych kobiet).

Około 80 procent wszystkich misjonarzy jest szkolonych w największym centrum szkoleniowym Kościoła w Provo w stanie Utah. Zazwyczaj jednorazowo przebywa tam średnio 2700 misjonarzy, co daje w rozrachunku rocznym 24 000 osób.

W centrach szkolenia misjonarze otrzymują wskazówki religijne oraz uczą się języka danego kraju i nabywają umiejętności nauczania. Przed podróżą do jednego ze 120 krajów rozwijają w sobie szacunek i zrozumienie dla kultury obszarów i krajów, w których będą służyć. Szkolenie trwa od trzech tygodni do trzech miesięcy, w zależności od potrzeb związanych z nauką języka.

Zobacz także Program misjonarski.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.