Artykuły prasowe

Podczas Wielkanocy skupmy się na zasadach pokoju, które głosi Książę Pokoju

Inicjatywa przygotowana przez Kościół na Wielkanoc 2017 r. ma zachęcać do odnalezienia pokoju poprzez Chrystusa

    

W ciągu ostatnich czterech lat podczas świąt Wielkiej Nocy Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich zachęca mormonów i innych ludzi na całym świecie, aby dzielili się niosącymi nadzieję przesłaniami o Jezusie Chrystusie. W tym roku koncentrujemy się na nauce pochodzącej z Biblii, która mówi, że Chrystus jest Księciem Pokoju.

„I nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju”. — Ks. Izajasza 9:6

 „Chcemy, aby cały świat wiedział, że pokoju mogą zaznać wszyscy, którzy szczerze zwrócą się do Księcia Pokoju — powiedział Prezydent Russell M. Nelson z Kworum Dwunastu Apostołów. — Możemy nieść światu Jego pełne słodyczy i wybawienia przesłanie: ‘Mój pokój daję wam; nie jak świat daje, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze i niech się nie lęka.’”

        

Podobnie jak przesłania z ubiegłych lat (które dotarły do milionów osób), tegoroczna inicjatywa trwać będzie przez cały Wielki Tydzień — od Niedzieli Palmowej do Niedzieli Wielkanocnej (9–16 kwietnia) — i obejmie trzy zaproszenia: 

1. Przyjdźcie do Chrystusa.

2. Poznajcie zasady pokoju, które głosi Książę Pokoju.

3. Opowiedzcie, jak znaleźliście pokój dzięki Zbawicielowi.

Zapraszanie wszystkich, aby przyszli do Chrystusa 

Od dzisiaj, 31 marca, na stronie „Książę Pokoju” znajdującej się na mormon.org pojawi się dwuminutowy film (wspomniany wyżej), który ukazuje rolę Jezusa Chrystusa jako „Księcia Pokoju” i zachęca widzów, aby poznali osiem „zasad pokoju.” Film będzie dostępny w 33 językach, natomiast strona przygotowana została w 29 językach. 

Poznawanie zasad pokoju, które głosi Książę Pokoju 

W czasie Wielkiego Tygodnia ludzie mogą dowiedzieć się więcej na temat zasad pokoju. Każdego dnia oficjalne strony Kościoła dla poszczególnych krajów, jak i kościelne media społecznościowe w Europie zawierać będą specjalne przesłanie na temat wiecznej roli Zbawiciela jako naszego Księcia Pokoju. 

Opowiadanie o tym, jak znaleźć pokój dzięki Zbawicielowi 

Te filmy oraz powiązane z nimi treści będą dostępne w wielu kościelnych mediach społecznościowych. Członkówie są zachęcani, aby udostępniali je na swoich prywatnych profilach. Mogą też dzielić się on-line osobistymi doświadczeniami, używając hashtagu #KsiążęPokoju. 

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.