Artykuły prasowe

Biskup Gérald Caussé spotyka się z prezydentem Polinezji Francuskiej

 

Dnia 23 lutego 2017 r. biskup Gérald Caussé, Przewodniczący Biskup Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, spotkał się w Papeete z Édouardem Fritchem - prezydentem Polinezji Francuskiej.

Biskup Caussé przybył w towarzystwie swej żony, Valérie, i starszego Benjamina T. Sinjouxa, Siedemdziesiątego Obszaru. Spotkanie z przywódcą Polinezji Francuskiej odbyło się w biurze prezydenckim w Papeete - stolicy kraju.

Biskup Caussé — rodowity Francuz — to pierwszy Przewodniczący Biskup Kościoła który odwiedził Polinezję Francuską, kraju w którym językiem urzędowym jest język francuski.

Podczas wizyty biskup Caussé wyraził wdzięczność rządowi Polinezji Francuskiej za wsparcie dla działalności Kościoła na obszarze Południowego Pacyfiku , podkreślił jego wzrastającą rolę oraz zwrócił uwagę że Kościół jest coraz bardziej zauważany na wyspach.

Prezydent Fritch docenił pomoc Kościoła udzieloną po niedawnych obfitych opadach i niszczycielskich powodziach na Tahiti.

W ramach akcji „Mormońska pomocna dłoń”, ponad 400 wolontariuszy uczestniczyło w pracach porządkowych po powodzi w Pirae wskutek której wiele osób pozostało bez dachu nad głową.

„Odczuliśmy ich oddanie. Byli to ludzie w różnym wieku — młodzież, dorośli i dzieci — którzy zrobili wszystko, co było konieczne. Zbierali odłamane gałęzie , zamiatali i sprzątali. To było niezwykłe — powiedział Prezydent Fritch. — Ich pragnienie służby było bardzo silne”.

Statystycznie, niemal jedna osoba na dziesięć w Polinezji Francuskiej to członkowie Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Dziewiąty palik Kościoła (palik to grupa składająca się z kilku kongregacji) został utworzony w styczniu bieżącego roku a domy spotkań świętych w dniach ostatnich są dobrze znanymi punktami orientacyjnymi na wyspach.

Biskup Caussé i prezydent Fritch rozmawiali także o zasadach i sposobach działania kościelnych służb ds. samowystarczalności które wywierają pozytywny wpływ zarówno na członków Kościoła jak i na sympatyków, gdyż zwiększają ich umiejętności zaspokajania potrzeb natury doczesnej i duchowej.

Samowystarczalność to ważna kwestia w kraju liczącym niemal 280 tys. mieszkańców, w którym bezrobocie i niedostatek stanowią poważny problem.

Podczas spotkania biskup Caussé zaprezentował prezydentowi Fritchowi egzemplarze trzech podręczników, które stanowią podstawę nauczania i uczenia się dla uczestników w spotkaniach grup zapoznających się z zasadami samowystarczalności.

Prezydent Fritch zauważył, że w tym kościelnym programie zawarte są wszystkie podstawy samowystarczalności, powiedział że zleci dyrektorowi kancelarii zapoznanie się z nim. Na początek ma złożyć wizytę w jednym z kościelnych centrów samowystarczalności.

Ponadto biskup Caussé przekazał prezydentowi Fritchowi statuetkę Chrystusa, jako przypomnienie, że kierowanie się zasadami ewangelii skupionej na osobie Jezusa Chrystusa są sposobem na życie wielu Polinezyjczyków.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.