Mormon Newsroom
Artykuły prasowe

The Tabernacle Choir ogłasza nowe terminy trasy koncertowej w 2022 roku

The Tabernacle Choir and Orchestra at Temple Square ogłosiły więcej szczegółów dotyczących trasy koncertowej w 2022 roku, która obejmie siedem miast w krajach skandynawskich oraz Zjednoczone Królestwo.  Trasa była dwukrotnie przekładana z uwagi na ograniczenia wprowadzone w związku z COVID-19. Nowa trasa koncertowa w 2022 roku będzie trwała 22 dni, od czwartku 16 czerwca do czwartku 7 lipca. Obejmie ona te miasta, które były zaplanowane pierwotnie. Poniżej podano nowe terminy. Koncerty zaczynają się o godz. 20.00.

  • Sztokholm, Szwecja — data: 18 czerwca 2022 r. (sobota)*; miejsce: Konserthuset Stockholm
  • Helsinki, Finlandia — data: 21 czerwca 2022 r. (wtorek); miejsce: (zostanie podane później)
  • Kopenhaga, Dania — data: 25 czerwca 2022 r. (sobota); miejsce: DR Koncerthuset
  • Oslo, Norwegia — data: 28 czerwca 2022 (wtorek); miejsce: Oslo Spektrum
  • Edynburg, Szkocja — data: 1 lipca 2022 r. (piątek); miejsce: Usher Hall
  • Newport, Południowa Walia — data: 4 lipca 2022 r. (poniedziałek); miejsce: International Convention Centre Wales
  • Cardiff, Walia — data: 6 lipca 2022 r. (środa); miejsce: St. David’s Hall (tylko za zaproszeniami)

* koncert popołudniowy o godz. 14.00 oraz koncert wieczorny.


„Jesteśmy zachwyceni tym, że dzięki istotnej współpracy z salami widowiskowymi oraz naszymi partnerami do spraw organizacji podróży byliśmy w stanie ponownie zaplanować tę trasę w roku 2022”, powiedział dyrektor chóru, Ron Jarrett. „Nadal będziemy mogli realizować jej pierwotny plan i odwiedzimy Walię oraz inne miejsca związane z dziedzictwem chóru, którego pierwsi członkowie jako jedni z pierwszych — utalentowanych muzycznie — nawróconych do Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, pochodzili z tych stron”.

Zanim ponownie zaplanowano trasę, bilety na koncerty były już sprzedawane w Sztokholmie, Kopenhadze i Edynburgu. Dla osób, które kupiły bilety na te koncerty, zmieniono zakres obowiązywania biletów zgodnie z nowymi datami w 2022 r. Każda sala koncertowa skontaktuje się z posiadaczami biletów za pośrednictwem poczty elektronicznej, aby powiadomić o procedurze związanej z biletami. W Sztokholmie i Kopenhadze będzie rozsyłana informacja dotycząca próśb o zwrot kosztów. Posiadacze biletów z Edynburga, którzy chcą wystąpić o zwrot kosztów, mogą wysyłać e-maile na adres customer.enquiries@usherhall.co.uk. Sprzedaż biletów jest prowadzona w Sztokholmie, Kopenhadze i Edynburgu. Informacja o dostępności biletów na pozostałe koncerty trasy zostanie podana w późniejszym terminie. Należy odwiedzić stronę internetową TabChoir.org/tour, aby zasięgnąć dalszych informacji.

Od czasu swej pierwszej trasy koncertowej poza stanem Utah w 1893 r. chór wielokrotnie koncertował w Stanach Zjednoczonych oraz poza granicami kraju. Występował w muzycznych stolicach świata od Izraela po Rosję i od Japonii po Australię. Chór po raz ostatni koncertował w tych czterech krajach skandynawskich 39 lat temu w 1982 r. W Walii i Szkocji nie występował od czasu swojej pierwszej trasy europejskiej w 1955 r. Od 2005 r. chórowi towarzyszy w trasach zespół muzyków orkiestry w liczbie około 65 osób.

Chór i orkiestra aktywnie nagrywają we własnej wytwórni nagraniowej, która od czasu założenia w 2003 r.wydała ponad 90 płyt CD, DVD, książek i innych produktów. Najnowszy album płytowy z nagraniami chóru pt: When You Believe: A Night at the Movies został wydany w 2020 r. i można go kupić, pobrać lub przesłuchać strumieniowo na stronie internetowej TabChoir.org/shop. Album w pierwszym tygodniu od wydania znalazł się na 1. miejscu listy Billboard® Magazine’s Classical Crossover.

W celu uzyskania więcej informacji prosimy odwiedzić stronę internetową www.TheTabernacleChoir.org/tour. Dodatkowe materiały dla mediów można znaleźć na niniejszej stronie w zakładce About Us/Newsroom.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.