Biografia przywódcy

Starszy Ronald A. Rasband

 

Starszy Ronald A. Rasband został powołany na członka Kworum Dwunastu Apostołów 3 października 2015 r. Od 2005 roku służył jako członek Prezydium Siedemdziesiątych, a w chwili otrzymania powołania na Apostoła pełnił służbę jako Prezydent-Senior Siedemdziesiątych. Starszy Rasband został powołany na członka Pierwszego Kworum Siedemdziesiątych Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich 1 kwietnia 2000 roku. Służył jako doradca w Prezydium Obszaru Europy Środkowej, prezydent Obszaru Utah Salt Lake City, dyrektor wykonawczy Departamentu ds. świątyń. Jako członek Prezydium Siedemdziesiątych nadzorował obszary Zachodniej i Północno-Zachodniej części Ameryki Północnej oraz trzech obszarów w Utah.

Starszy Rasband uczęszczał na Uniwersytet Utah. W 1995 r. Uniwersytet Utah Valley nagrodził go doktoratem honoris causa z dziedziny biznesu i handlu. W 1976 r. został zatrudniony w Huntsman Container Company jako przedstawiciel handlowy, a w 1987 r. został wyznaczony na prezesa i dyrektora zarządzającego tej firmy.

Kiedy w 1996 r. odszedł z Huntsman Chemical Corporation, by służyć jako prezydent misji Północnego Nowego Jorku w Stanie Nowy Jork, pozostał członkiem rady nadzorczej.

Starszy Rasband służył w wielu powołaniach kościelnych. Był pełnoetatowym misjonarzem w Misji Stanów Wschodnich (1970–1972), misjonarzem-przewodnikiem na Placu Świątynnym, biskupem i członkiem Komitetu Rocznicowego na 150-lecie istnienia Kościoła. Przewodził misji Nowy Jork Północ w Stanie Nowy Jork w latach 1996–1999.

Starszy Rasband urodził się w Salt Lake City w stanie Utah w 1951 r. W 1973 r. poślubił Melanie Twitchell. Są rodzicami pięciorga dzieci i mają 24 wnucząt.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.