Artykuły prasowe

Rusza sprzedaż biletów na koncerty Mormon Tabernacle Choir w Europie w 2016 roku

W tym tygodniu rusza sprzedaż biletów na jakże wyczekiwaną europejską trasę koncertową Mormon Tabernacle Choir (Mormoński Chór Tabernakulum) w 2016 roku. Latem, chór i towarzysząca mu Temple Square Orchestra (Orkiestra z Placu Świątynnego) udadzą się do siedmiu europejskich miast w pierwszą od 18 lat trasę po Europie. Od 27 czerwca do 16 lipca 2016 roku światowej sławy 320–osobowy chór wraz z Temple Square Orchestra będzie występował w Berlinie, Norymberdze, Wiedniu, Zurychu, Frankfurcie, Brukseli i Rotterdamie.

Kierownik chóru, Ron Jarrett, po objęciu swego stanowiska w 2012 roku powiedział, że jednym z jego głównych celów będzie wznowienie występów międzynarodowych. „Poprzez portale społecznościowe byliśmy w stanie dotrzeć do szerokiej publiczności. Jesteśmy zachwyceni tą trasą. Po raz pierwszy od niemalże dwóch dekad publiczność międzynarodowa będzie mogła osobiście cieszyć się muzyką chóru. Biorąc pod uwagę wyzwania współczesnego świata, jesteśmy podekscytowani możliwością dzielenia się radością i pokojem płynącymi z muzyki chóru, która nie zna granic wieku czy narodowości”.

Trasa rozpocznie się od występów w Berlinie i Norymberdze, później chór wyruszy do Wiednia i Zurychu. Następnie wykonawcy powrócą do Niemiec, aby koncertować we Frankfurcie, skąd udadzą się do Brukseli i Rotterdamu.

Thomas S. Monson, przywódca Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, powiedział: „Jestem szczęśliwy, że jako prezydent Kościoła mam przywilej być doradcą Mormon Tabernacle Choir. Celem chóru i towarzyszącej mu orkiestry jest być jaśniejącym przykładem sztuki muzycznej dla całego świata Ogłaszając tournée po Europie, cieszę się, że ten uznany zespół będzie miał możliwość poruszyć serca ludzi w wielu krajach dzięki wspaniałej muzyce. Ponieważ chór i orkiestra są ambasadorami Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, ta trasa koncertowa jest ważnym krokiem naprzód w dalszym budowaniu mostów przyjaźni i zrozumienia na całym świecie”.

Mormon Tabernacle Choir po raz pierwszy wyruszył do Europy na siedmiotygodniową trasę koncertową w 1955 roku. Od tego czasu chór koncertował czterokrotnie na starym kontynencie: w 1973 r. w Europie zachodniej i środkowej, w 1982 r. w Europie północnej, w Europie wschodniej w 1991 roku oraz w Europie południowej w 1998 roku.

Chór i orkiestra zazwyczaj wyruszają w trasy koncertowe co dwa lata, a ponieważ w lipcu ubiegłego roku powrócili z udanego tournée po wybrzeżu Atlantyku, ogłoszenie trasy koncertowej na rok 2016 było niespodziewane.

Występów lokalnych chóru w pełnej obsadzie 360 głosów, któremu często towarzyszy 200–osobowa Temple Square Orchestra, można słuchać podczas cotygodniowych transmisji programu Music and Spoken Words (Muzyka i Słowa). Ten 30 minutowy program jest najdłużej nadawaną audycją na świecie i obecnie jest emitowany w ponad 2000 stacjach radiowych, telewizyjnych, kablowych i satelitarnych na całym świecie. Chór i orkiestra to artyści aktywnie nagrywający we własnej wytwórni pod nazwą Mormon Tabernacle Choir®. Przed tournée po Europie, w dniu 4 marca 2016 roku, zostanie wydane całe oratorium Mesjasz Haendla.

Szczegółowe informacje dotyczące terminów koncertów oraz sprzedaży biletów znajdują się na stronie www.mormontabernaclechoir.org/tour.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.