Artykuły prasowe

Kościół rozpoczyna kampanię on-line „Pójdź za Nim”

Trzy lata ogólnoświatowych kampanii na Wielkanoc

Spodziewamy się, że ogólnoświatowa inicjatywa koncentrująca się na Jezusie Chrystusie dotrze do dziesiątków milionów ludzi podczas świąt Wielkanocnych. Kampania zatytułowana „Pójdź za Nim” udostępniona w niedzielę, 13 marca, przez Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich obejmuje media społecznościowe, pokazy w wybranych centrach dla odwiedzających, narzędzia dla członków i misjonarzy oraz opłacone materiały reklamowe na stronach internetowych. 

Inicjatywa rozpoczyna się w okresie świąt Wielkanocnych, lecz przywódcy Kościoła planują dzielić się przesłaniem o Chrystusie przez cały rok. Mormoni wierzą, że ponieważ Zbawiciel żyje, wszyscy mamy dostęp do nadziei, radości, pokoju, pokuty i życia wiecznego, kiedy posłuchamy Jego wezwania: „Przyjdź i naśladuj mnie” (Ew. Łukasza 18:22). 

„Przesłanie opiera się [na] chórze ‘Alleluja’ z oratorium ‘Mesjasz’ Haendla, które pierwotnie przeznaczone było na Wielkanoc, mimo że często słuchamy go podczas Bożego Narodzenia” — powiedział Starszy Brent H. Nielson, Siedemdziesiąty i dyrektor wykonawczy Departamentu ds. misjonarskich sponsorującego tę inicjatywę kościelną. 

Nowy dwuminutowy film wideo nagrany w Izraelu, Los Angeles i Nowym Jorku będzie dostępny on-line na stronie PojdzZaNim.mormon.org oraz w aplikacji Biblioteka ewangelii. W filmie występują młodzi dorośli z całego świata.

„Kampania na Wielkanoc była filmowana z udziałem pokolenia milenijnego, a ci, którzy to obejrzą, będą naprawdę zachwyceni. To wspaniały film — powiedział Starszy Nielson. — Widzowie zobaczą, że ‘alleluja’ oznacza, iż kochamy Zbawiciela, oddajemy Mu cześć; w ten właśnie sposób staramy się pokazać, jak obchodzimy to święto”.

Kościół wyprodukował drugi film animowany, który przedstawia, w jaki sposób Zadośćuczynienie Jezusa Chrystusa i Jego Zmartwychwstanie pomagają ludziom radzić sobie ze śmiercią, poczuciem winy, bólem i innymi trudami życia codziennego. Aby pobrać te filmy i kartki do rozdawania, należy wejść na stronę mormon.org/download.

Pokazy można oglądać w anglojęzycznych centrach dla odwiedzających na całym świecie. W centrum dla odwiedzających przy Świątyni Mexico City odbędzie się pokaz po hiszpańsku. 

Strona internetowa oraz filmy będą dostępne w 29 językach: po albańsku, angielsku, cebuańsku, chińsku, chorwacku, czesku, duńsku, fińsku, francusku, grecku, hiszpańsku, holendersku, indonezyjsku, japońsku, koreańsku, łotewsku, niemiecku, norwesku, ormiańsku, polsku, portugalsku, rosyjsku, rumuńsku, szwedzku, tagalog, tajsku, ukraińsku, węgiersku i włosku.

Starszy Nielson powiedział, że inicjatywa „Pójdź za Nim” ma dostarczyć mormonom i ludziom innych wyznań materiały, które można będzie udostępniać w mediach społecznościowych i rozprzestrzeniać przesłanie o Jezusie Chrystusie. 

Możliwe do udostępniania materiały zostały zamieszczone na stronach mediów społecznościowych powiązanych z mormon.org, w tym na Facebooku, Twitterze, Google+, Pintereście i Instagramie. W Niedzielę Wielkanocną, 27 marca, na stronie głównej YouTube’a w Argentynie i Meksyku pojawi się reklama tej kampanii. Osoby udostępniające treść kampanii w mediach społecznościowych proszone są o to, by oznaczać wpisy hashtagiem #Alleluja.

Poza tym 13 marca na naszej stronie pojawi się specjalne nagranie części „Alleluja” z udziałem Mormon Tabernacle Choir. Ponad 2000 osób z całego świata będących w różnym wieku umieściło na YouTubie filmiki, które będą połączone z występem Mormon Tabernacle Choir, aby stworzyć poruszający wirtualny chór „Alleluja”. Zbiega się to z wydaniem najnowszego nagrania oratorium „Mesjasz” Georga Friedricha Haendla.

Na przestrzeni trzech ostatnich lat departament ds. misjonarskich sponsorował inicjatywy na Boże Narodzenie i Wielkanoc, aby dotrzeć do szerszej grupy odbiorców z przesłaniem Kościoła mówiącym o tym, że Jezus Chrystus żyje. Przywódcy Kościoła mają nadzieję, że najnowsze materiały „Pójdź za Nim” cieszyć się będą podobnym zainteresowaniem co kampanie na Boże Narodzenie i Wielkanoc, które koncentrowały się na narodzinach i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa.

W grudniu kampania na Boże Narodzenie „Narodził się Zbawiciel” dotarła do milionów ludzi nacałym świecie. Film z tej kampanii osiągnął ponad 50 miliony wyświetleń. 

Kościół stworzył swoją pierwszą kampanię wielkanocną w 2014 roku. Trwała ona przez tydzień i nosiła tytuł „Za Jego sprawą”. W grudniu 2014 r., podczas całomiesięcznej kampanii Bożonarodzeniowej „On jest darem”, około 34 milionów razy odtworzono towarzyszący jej film. Film na Wielkanoc 2015 r., wspierający inicjatywę „Ponieważ On żyje”, obejrzano blisko 30 milionów razy.

Dodatkowe źródła

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.