Temat

Granite Mountain Records Vault

Największa na świecie kolekcja materiałów genealogicznych jest przechowywana w bezpiecznym skarbcu, zlokalizowanym w górach w pobliżu Salt Lake City w stanie Utah. Kościół Jezusa Chrystusa Świętych z Dniach Ostatnich zbudował Granite Mountain Records Vault w 1965 r. w celu zachowania i zabezpieczenia ważnych materiałów, zawierających bogaty zbiór mikrofilmów dotyczących historii rodziny.

Ze względów bezpieczeństwa nie można zwiedzać Granite Mountain Records Vault, ale kliknij tutaj, aby obejrzeć wideo przedstawiające niedostępne miejsca.

Skarbiec chroni ponad 3,5 miliarda zdjęć na mikrofilmach, mikrofiszach i w formacie cyfrowym. Obecnie Kościół prowadzi digitalizację mikrofilmów i udostępnia cyfrowe zbiory poprzez stronę internetową FamilySearch. Aby zobaczyć, jak przebiega ten proces, obejrzyj ten film.

Zdjęcia w Granite Mountain Records Vault są gromadzone na podstawie umów z archiwami, bibliotekami i kościołami z ponad 100 krajów. Kopie tych materiałów są przekazywane bezpłatnie do właścicieli archiwaliów, a czasami wykonywane są dodatkowe kopie, aby uzupełnić materiały, które zostały zniszczone podczas klęsk żywiołowych lub pożarów. Kliknij tutaj, aby zobaczyć, w jaki sposób Kościół był w stanie zastąpić wartościowe zapisy genealogiczne narodu Niue z wyspy na Oceanie Spokojnym, po przejściu niszczycielskiego cyklonu.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.