Artykuły prasowe

Europejscy wierni są zaproszeni do udziału w ogólnoświatowej konferencji on-line

Szwedzka bizneswoman, brytyjski prawnik i luksemburski kierowca autobusu w tym samym czasie zasiadają przed swoje ekrany telewizora zwykle po to, by obejrzeć mecz piłki nożnej, królewskie wesele lub Konkurs Piosenki Eurowizji. Jednakże w dniach 3-4 października 2020 r. to konferencja Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich odbywająca się on-line zgromadzi ludzi z całej Europy i ze świata na weekend pełen inspiracji i natchnionej muzyki.

GK-Oktober-2020-33.jpg
Russell M. Nelson, Prezydent Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, przemawia do członków i sympatyków na całym świecie podczas konferencji generalnej w kwietniu 2020 r. Rodzina Lust z Remseck am Neckar w Niemczech ogląda transmisję konferencji.2020 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
     

Podczas zbliżającej się konferencji generalnej odbędzie się łącznie pięć sesji. Każda z nich będzie transmitowana on-line z małego audytorium w centrum Salt Lake City w amerykańskim stanie Utah. Tylko osoby, które zostały zaproszone do zabrania głosu lub wygłoszenia modlitwy, będą tam obecne osobiście. Szczegóły dotyczące harmonogramu transmisji można znaleźć tutaj.

„W Kościele Jezusa Chrystusa znajdziecie rodzinę ludzi, którzy nie różnią się tak bardzo od was. Znajdziecie osoby, które potrzebują waszej pomocy i które chcą wam pomóc, gdy staracie się stać najlepszą wersją siebie — kimś, kogo stworzył Bóg”, powiedział Starszy Dieter F. Uchtdorf podczas ostatniej ogólnoświatowej konferencji Kościoła, która odbyła się w kwietniu tego roku.

GK-Oktober-2020-11.jpg
Rodzina Rechenberg uczestniczyła w konferencji generalnej w kwietniu 2020 r., oglądając transmisję w swoim domu w Zülpich w Niemczech.2020 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
   

Były pilot linii lotniczych z Niemiec jest członkiem Kworum Dwunastu Apostołów. Również inni Europejczycy zajmują główne urzędy w Kościele. Biskup przewodniczący, Gérald Caussé, urodził się w Bordeaux.

Konferencja generalna zwykle odbywa się w Centrum Konferencyjnym mogącym pomieścić 21 tysięcy osób. Spotkania tradycyjnie przyciągają do Salt Lake City tysiące gości z całego świata. Zgodnie z tym samym schematem, według którego poprowadzono poprzednią konferencję, wszystkie sesje w październiku odbędą się wyłącznie on-line. Nie przewidziano spotkań na żywo z udziałem publiczności.

GK-Oktober-2020-22.jpg
Tegoroczna konferencja generalna była transmitowana z niewielkiego audytorium w Gmachu Administracyjnym Kościoła mieszczącym się na Placu Świątynnym. Z powodu pandemii COVID-19 przywódcy Kościoła siedzieli od siebie w odległości 2 metrów.2020 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
 

Wśród osób zaproszonych do oglądania konferencji on-line jest pół miliona europejskich członków Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Zapewnione zostanie tłumaczenie na żywo przemówień i modlitw na wiele języków europejskich. Kościół liczy ponad 16,5 miliona członków na całym świecie.

Muzyka na konferencję została nagrana wcześniej i będzie zaprezentowana przez Chór Tabernakulum z Placu Świątynnego. Ten 360-osobowy chór, składający się z mężczyzn i kobiet, występował w popularnych salach koncertowych zarówno w Europie, jak i na całym świecie.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.