Image-2.jpg
Artykuły prasowe

Europejscy mormoni podczas ogólnoświatowej konferencji odnawiają zobowiązanie, by podążać za Jezusem Chrystusem

Około pół miliona członków Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich w Europie oczekuje na Konferencję Generalną, która rozpoczyna się 23 września. Są częścią światowej wspólnoty prawie 16 milionów świętych w dniach ostatnich, znanych jako mormoni.

Członkowie Kościoła gromadzą się na konferencjach generalnych dwa razy w roku w Salt Lake City w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych. Każdej wiosny i jesieni odbywa się sześć sesji konferencyjnych, podczas których członkowie otrzymują wskazówki od przywódców Kościoła. Sesje są także transmitowane na cały świat w ponad 80 językach. Odbywająca się co pół roku konferencja jest dla wiernych okazją, by wysłuchać inspirujących przemówień i pogłębić swe zobowiązanie, by podążać za przykładem Jezusa Chrystusa. „Oglądanie konferencji generalnej ze świadomością, że oglądają to również miliony członków, daje wspaniałe poczucie jedności. Wszystkie przesłania mają tylko jeden cel: zbliżyć wszystkich do Chrystusa. Czy może być ważniejszy cel?”, mówi Chris Kleijweg, mormon z Holandii.

 

Mówcami są członkowie Pierwszego Prezydium, najwyższego organu zarządzającego w Kościele oraz inni uduchowieni mężczyźni i kobiety, którzy pełnią funkcje przywódcze w ogólnoświatowym Kościele. Ich przesłania pomagają członkom pewnie stawiać czoła współczesnym wyzwaniom i znajdować odpowiedzi na trudne życiowe pytania. Często po konferencji członkowie i rodziny czują, że „zostali obficie pobłogosławieni”, mówi John Connolly, członek Kościoła z Irlandii.

Członkowie i sympatycy Kościoła mogą oglądać transmisję konferencji w lokalnych domach spotkań lub za pośrednictwem strony internetowej LDS.org, gdzie konferencja jest nadawana na żywo. Plan sześciu sesji Konferencji Generalnej jest następujący:

•            sobota, 23 września

o            generalna sesja kobiet: 2:00–3:00 czasu środkowoeuropejskiego

•            sobota, 30 września

o            sesja poranna: 18:00–20:00 czasu środkowoeuropejskiego

o            sesja popołudniowa: 10:00–12:00 czasu środkowoeuropejskiego

o            sesja kapłańska: 2:00–3:30 czasu środkowoeuropejskiego

•            niedziela, 1 października

o            sesja poranna: 18:00–20:00 czasu środkowoeuropejskiego

o            sesja popołudniowa: 22:00–24:00 czasu środkowoeuropejskiego

Każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami i odczuciami dotyczącymi konferencji w mediach społecznościowych, używając hashtagu #LDSconf.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.