Artykuły prasowe

Dorastające pokolenie w Wielkiej Brytanii i Irlandii „podnosi tam, gdzie stoi"

‘Dorastające pokolenie’ z Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich odpowiedziało „tak!” 11 września 2021 r., służąc swoim bliźnim w małych i większych sprawach. Młodzież, misjonarze i młodzi dorośli z Wielkiej Brytanii i Irlandii pracowali razem, aby dokonać setek aktów służby w tym samym czasie.

11SepDayofService01
11SepDayofService01
Młodzi dorośli sprzątają park2021 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Młodzi wolontariusze zostali zainspirowani słowami Prezydenta Kościoła Russella M. Nelsona, który zaprosił ludzi do czynienia dobra, i zapytał: „Czy chcecie być wielką częścią tego najwspanialszego wyzwania, tej najwspanialszej sprawy i najwspanialszego dzieła, jakie ma miejsce dziś na ziemi?”

Zwykle w paliku [palik jest podobny do diecezji] Hyde Park w Londynie odbywała się konferencja młodych dorosłych, w ramach której organizowano lekcje, zabawy, drobny akt służby oraz tańce. W tym roku młodzi dorośli powiedzieli, że czas zrobić coś innego. Chcieli podjąć wyzwanie, aby „podnosić tam, gdzie stoją”, poprzez wyjście do społeczności i połączenie wysiłków razem z lokalnymi organizacjami charytatywnymi i nieść pomoc w prosty sposób, który miałby wielki wpływ na życie ludzi wokół nich.

Było wiele sposobów na to, by służyć społeczności. Dorastające pokolenie je dostrzegło i pokazało swoją miłość i wsparcie dla innych. Czterdzieści palików w Wielkiej Brytanii i Irlandii zaangażowało się w służbę. Palik w Belfaście zebrał i rozwiózł jedzenie oraz środki czystości dla banku żywności w północnym Belfaście. Okręg (kongregacja) Britannia wykonał fiszki, aby pomóc uchodźcom uczyć się angielskiego. Palik w Coventry zebrał, posortował i zapakował 16 000 starych znaczków pocztowych w imieniu fundacji humanitarnej Oxfam, co wystarczyło na zakup kozy dla jednej z wiosek. Palik w Manchesterze zebrał tyle datków dla uchodźców z Afganistanu, że udało się nimi wypełnić dwie furgonetki. Palik w Northampton pomógł uporządkować arboretum w Wickstreet Park w Kettering. Jeden młody dorosły powiedział: „Przychodziliśmy tutaj na urodziny i spotkania rodzinne, jak byłem mały. Miło jest pomóc odnowić to miejsce, aby inni mogli cieszyć się spacerem po parku”.

11SepDayofService02
11SepDayofService02
Młodzi dorośli imisjonarze pracują wgrupach, aby pozbierać gruzy warboretum wWicksteed2021 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

11SepDayofService03
11SepDayofService03
Młoda kobieta zbiera znaczki, aby można było kupić kozę dla wioski2021 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

11SepDayofService04
11SepDayofService04
Młodzież imłodzi dorośli zbierają datki dla uchodźców zAfganistanu2021 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

W czasie pracy opublikowali w mediach społecznościowych hashtag #DayToServe [#DzieńSłużby], aby udostępnić przesłanie o służbie. W niedzielę spotkali się online, aby opowiedzieć o swoich doświadczeniach. Świętowali razem z wirtualnym chórem, dzieląc się ze sobą szczerą radością płynącą ze służby.

Skupienie się na służbie inspiruje dorastające pokolenie bez względu na wiek w całej Wielkiej Brytanii i Europie do zaangażowania się w służbę w podobny sposób. 11 września stał się dniem służby dla ludzi w innych częściach świata. We Frankfurcie pięćdziesięciu pięciu wolontariuszy z Kościoła razem z innymi wolontariuszami świadczyło służbę tym, którzy ucierpieli w lipcowych powodziach. W regionie Ahrweiler w Rhein-Pfalz członkowie zburzyli zniszczone ściany w domach, usunęli błoto i gruzy, oczyścili ogrody i zasadzili kwiaty. Jedną z młodych kobiet, która brała w tym udział, była Inês Adriano (16 lat). Powiedziała: „Byłam pod wrażeniem, że tyle osób pomagało […], i wszyscy robili to bezinteresownie”.

11SepDayofService05
11SepDayofService05
WNiemczech młodzi dorośli sprzątają ścieżkę rowerową po powodzi2021 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

11SepDayofService06
11SepDayofService06
Na niemieckim znaku wmiejscu powodzi widnieje napis „dziękuję" dla wolontariuszy2021 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Członkowie Kościoła wiedzą, że służba jest potrzebna przez cały rok. W Czechach setki ludzi zebrały się, aby pomóc ofiarom niszczycielskiego tornada, jakie miało miejsce w czerwcu. Osiemdziesięciu ochotników z Kościoła w żółtych kamizelkach „Pomocne dłonie” pracowało w trzech wioskach, sprzątając i dokonując napraw. Vojtěch Novotný (24 lata) z Pardubic w Czechach powiedział: „Myślę, że to dość normalne, że ludzie sobie pomagają”.

11SepDayofService07
11SepDayofService07
Młodzi dorośli wCzechach odbudowują budynki po przejściu tornada2021 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Dorastające pokolenie z Kościoła zmienia świat poprzez bezinteresowne akty służby, które wzbogacają ich życie i błogosławią życie ich bliźnich.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.