Temat

Dni otwarte w świątyni

Gdy Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich zbuduje nową świątynie, ten święty budynek jest otwarty do publicznego zwiedzania. Każdy może wziąć udział w dniach otwartych, które zazwyczaj trwają kilka tygodni. Później świątynia zostaje oficjalnie poświecona i jest dostępna wyłącznie dla członków Kościoła, którzy są gorliwie zaangażowani w swojej wierze.

Podczas dni otwartych osoby odwiedzające mogą dowiedzieć się więcej o tym, jaki jest cel świątyń i dlaczego są one tak ważne dla Świętych w Dniach Ostatnich. Zwiedzanie świątyni rozpoczyna się projekcją krótkiego filmu wideo, a następnie przewodnik-wolontariusz prowadzi zwiedzających do świątyni. W środku wyjaśnia funkcje głównych pomieszczeń, którymi mogą być pokój pouczenia, pokój dla małżeństw lub do chrztu. Przewodnik również krótko wyjaśnia wierzenia Świętych w Dniach Ostatnich, które są związane z tymi ceremoniami. Na koniec zwiedzający są zaproszeni na poczęstunek, podczas którego wolontariusze mogą odpowiedzieć na dodatkowe pytania.

Zwiedzanie w czasie dni otwartych w świątyni jest bezpłatne, ale czasem, ze względu na duże zainteresowanie, może być wymagane posiadanie biletu. Poza ogólnodostępnym zwiedzaniem podczas dni otwartych w świątyni odbywają się sesje zwiedzania dla sąsiadów, kontrahentów, budowniczych, lokalnych mediów oraz przywódców lokalnych i rządowych.

Dla członków Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich świątynia jest „domem Pana” — najświętszym miejscem na ziemi. Obrzędy świątynne łączą rodziny na wieczność, uczą celu życia i wyjaśniają Boski plan zbawienia. Uczęszczanie do świątyni podkreśla osobisty wzrost duchowy i umacnia zobowiązanie Świętych w Dniach Ostatnich do podążania za przykładem Jezusa Chrystusa.

Obecnie na świecie istnieją 134 działające świątynie, a 26 jest w trakcie budowy lub ich budowa została ogłoszona.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.