Artykuły prasowe

4 medale mormońskich sportowców na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio

11 mormońskich sportowców z 5 krajów wystąpiło na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro w 2016r. Członkowie Kościoła konkurowali w lekkiej atletyce, łucznictwie, kajakarstwie oraz rugby. Złotymi medalistami zostali - Jason Smyth, 29-letni ociemniały irlandzki sprinter z palika Północny Belfast, który wygrał bieg na 100m w kategorii T-13 dla biegaczy niewidzących oraz 40-letni amerykański dyskobol, David Blair z palika Eagle Mountain w stanie Utah, który wynikiem 64.11 m ustanowił rekord świata w rzucie dyskiem w kategorii F-44 dla zawodników z dysfunkcją kończyn dolnych. Sprinter Jason Smith zdobył 3 złoty medal olimpijski, poprzednie wywalczył na igrzyskach letnich w Pekinie i w Londynie.

Srebrny medal otrzymał Josh Wheeler z palika San Tan Valley w Arizonie, członek drużyny amerykańskich rugbistów na wózkach inwalidzkich, a brązowy, cierpiący na autyzm Todd Hodgetts, 28-letni australijski kulomiot z palika Maroondah w Melbourne.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.