Mormon Newsroom
Artykuły prasowe

Noc Muzeów w Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich w Warszawie

W ramach stołecznej Nocy Muzeów, nasi Goście będą mieli okazję do zwiedzenia kościoła, zapoznania się działalnością Centrum Historii Rodziny oferującym bezpłatną pomoc w zbieraniu informacji o przodkach i historii rodziny oraz obejrzenia krótkich filmów dotyczących różnych aspektów nauk i zasad ewangelii Jezusa Chrystusa. Z przyjemnością odpowiemy na zadawane pytania.

  • Cykliczne zwiedzanie kościoła

Zwiedzający będą mieli okazję obejrzeć pomieszczenia o przeznaczeniu sakralnym, kulturalnym i rekreacyjnym w towarzystwie członków i misjonarzy.

Godziny rozpoczęcia: 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00

  • 30-minutowe warsztaty genealogiczne w kościelnym Centrum Historii Rodziny – filii Biblioteki Historii Rodziny w Salt Lake City w Stanach Zjednoczonych

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się:

- jak zamawiać mikrofilmy i prowadzić poszukiwania w Centrum w oparciu o  zmikrofilmowane źródła metrykalne oraz kościelne źródła metrykalne on-line

- jak umieścić swe drzewa genealogiczne w Internecie w bazie Family Tree

- o związku między Historią Rodziny a doktryną Kościoła

Godziny rozpoczęcia: 18.00, 19.00, 20.00, 21.00

  • 20-minutowa prezentacja multimedialna pt. "Do śmierci czy na wieczność?"

Prezentacja przedstawia koncepcję rodziny w ewangelii Jezusa Chrystusa.

Po prezentacjach członkowie i misjonarze będą odpowiadali na pytania.

Godziny rozpoczęcia: 18.45, 20.45

  • Dwa 15-minutowe występy muzyczne
 

Kaplica dysponuje udogodnieniami sanitarnymi dla osób niepełnosprawnych. Na miejscu obszerny parking. W kaplicy, do dyspozycji pokój zabaw dla dzieci w wieku 1-5 lat. Bezpłatny poczęstunek dla uczestników.

http://www.kulturalna.warszawa.pl/wydarzenia,1,181237.html?locale=pl_PL&b=1


 

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.