Artykuły prasowe

Prezydium Obszaru Europy wita nowego drugiego doradcę

Z dniem 1 sierpnia 2016 r. Starszy Gary B. Sabin stanie się nowym członkiem Prezydium Obszaru Europy i będzie służył jako drugi doradca Starszego Patricka Kearona, Prezydenta Obszaru Europy Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Zastąpi Starszego Timothy’ego J. Dychesa w siedzibie Obszaru Europy we Frankfurcie (Niemcy). Starszy Dyches będzie służył w kościelnym departamencie ds. świątyń w Salt Lake City.

Starszy Sabin służył jako członek Piątego Kworum Siedemdziesiątych w Obszarze Zachodnim Ameryki Północnej, kiedy podczas konferencji generalnej, która odbyła się w kwietniu 2016 r., został powołany na Siedemdziesiątego Przedstawiciela Władz Generalnych.

Siedemdziesiąty to jeden z urzędów w Kapłaństwie Melchizedeka, które jest wyższym porządkiem kapłaństwa. Ci, którzy piastują urząd Siedemdziesiątego, mają szczególne powołanie i upoważnienie do głoszenia ewangelii na całym świecie, jako „specjalni świadkowie” Chrystusa.

Starszy Sabin służył jako pełnoetatowy misjonarz w misji holendersko–belgijskiej, prezydent palika oraz w różnych innych kościelnych powołaniach. Na Uniwersytecie Brighama Younga zdobył licencjat z nauk szkolnictwa wyższego i finansów, a następnie uzyskał tytuł magistra z zarządzania na Uniwersytecie Stanforda.

Był prezesem i dyrektorem naczelnym w kilku firmach, w tym Excel Realty Trust i Price Legacy. Ostatnio pracował dla Excel Realty Holdings i Excel Trust. Starszy i Siostra Sabin założyli Sabin Children’s Foundation — organizację zajmującą się zaspokajaniem potrzeb medycznych dzieci.

Gary Byron Sabin urodził się 7 kwietnia 1954 r. w Provo w stanie Utah. W sierpniu 1976 roku poślubił Valerie Purdy. Są rodzicami pięciorga dzieci.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.