Artykuły prasowe

Starszy Neil L. Andersen z wizytą w Polsce

  

W środę, 24 maja br. będzie gościł z wizytą w Warszawie członek Władz Naczelnych Kościoła – Starszy Neil Linden Andersen z Kworum Dwunastu Apostołów. W tym samym dniu, Starszy Andersen będzie uczestniczył w spotkaniu z członkami Kościoła w Polsce, które odbędzie się w warszawskiej kaplicy przy ul. Wolskiej 142 w godzinach 19.00-20.30.

Starszy Andersen został powołany do urzędu apostolskiego 4 kwietnia 2009 roku.

Wcześniej, jako członek Prezydium Obszaru, kierował i nadzorował działalność Kościoła w Brazylii, Europie Zachodniej, Meksyku i w Ameryce Środkowej. Jednocześnie, jako dyrektor wykonawczy , kierował kościelnym departamentem audiowizualnym, odpowiedzialnym za realizację filmów i programów religijnych. Starszy Andersen przewodniczył Misji Bordeaux we Francji oraz palikowi w mieście Tampa na Florydzie w Stanach Zjednoczonych.

Starszy Andersen jest absolwentem Uniwersytetu Brighama Younga oraz Harvarda. Karierę zawodową związał z nieruchomościami, reklamą i opieką zdrowotną. Włada biegle czterema językami.

Starszy Neil L. Andersen urodził się w mieście Logan w stanie Utah. Starszy Andersen i jego żona, Kathy Williams Andersen, są rodzicami czworga dzieci.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.