Biografia przywódcy

Starszy L. Tom Perry

Starszy L. Tom Perry, członek Kworum Dwunastu Apostołów Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, został powołany na swe obecne stanowisko 6 kwietnia 1974 roku, po tym, jak od 1972 roku służył jako Asystent Dwunastu.

Służba Starszego Perry’ego w Kościele rozpoczęła się w roku 1942 od misji w Północnych Stanach, po której przez dwa lata służył w piechocie morskiej w rejonie Pacyfiku. Kolejne obejmowane przez niego urzędy w Kościele to: doradca w radzie biskupiej w Lewiston w stanie Idaho, doradca w prezydium palika w Sacramento w Kalifornii, wyższy doradca w paliku Nowy Jork oraz prezydent palika Boston.
 

Urodził się 5 sierpnia 1922 roku w Logan w stanie Utah w rodzinie Leslie Thomasa i Nory Sonne Perrych. W 1949 roku uzyskał licencjat z finansów na Uniwersytecie Stanowym Utah i tam też obronił pracę dyplomową. Jego kariera zawodowa związana była ze sprzedażą detaliczną. Służył jako wiceprezes oraz dyrektor finansowy w firmach mieszczących się w Idaho, Kalifornii, Nowym Jorku oraz Massachusetts.

18 lipca 1947 roku w Świątyni Logan poślubił Virginię Lee z Hyde Park w stanie Utah. Zmarła ona 14 grudnia 1974 roku. Są rodzicami dwóch córek i jednego syna.

28 kwietnia 1976 roku poślubił Barbarę Taylor Dayton w Świątyni Salt Lake.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.