Biografia przywódcy

Starszy Dieter F. Uchtdorf

Starszy Dieter F. Uchtdorf został poparty na członka Kworum Dwunastu Apostołów Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich 2 października 2004 r. Od 3 lutego 2008 r. do stycznia 2018 r. służył jako drugi doradca w Pierwszym Prezydium Kościoła. Jest przedstawicielem Władz Generalnych od kwietnia 1994 roku.

 

Starszy Uchtdorf urodził się 6 listopada 1940 roku w Ostrawie, w Czechosłowacji, w rodzinie Karla Alberta i Hildegardy Else Opelt Uchtdorfów. W 1947 roku jego rodzina przystąpiła do Kościoła w Zwickau, w Niemczech. Wyjechali do Frankfurtu nad Menem w 1952 roku, gdzie Prezydent Uchtdorf zdobył wykształcenie techniczne. W 1959 roku wstąpił do Sił Powietrznych Niemiec i przez sześć lat był pilotem myśliwca.

W roku 1965 Prezydent Uchtdorf został pilotem niemieckich linii lotniczych Lufthansa. Od 1970 do 1996 roku był kapitanem samolotów Boeing 737, Airbus, DC10 i Boeing 747. Podczas pracy na stanowisku pilota szkolącego i kontrolującego, miał okazję zdobyć doświadczenie w roli dowódcy. . Objął stanowisko głównego pilota Boeinga 737, był dyrektorem szkoły pilotów Lufthansy w Arizonie i nadzorował pracę wszystkich załóg w kokpicie, a w końcu został seniorem wiceprezesem obsługi lotów oraz głównym pilotem linii lotniczych Luthansa. Był również prezesem Komitetu Obsługi Lotniczej Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Powietrznego.

Dieter Uchtdorf i Harriet Reich pobrali się w 1962 roku. Mają dwoje dzieci i sześcioro wnucząt. Po powołaniu na urząd Apostoła, rodzina Uchtdorfów opuściła swoją ojczyznę i zamieszkała na stałe w Stanach Zjednoczonych.

Dieter i Harriet Uchtdorf lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, cenią sztukę i największą radość przynosi im spędzanie czasu ze swymi dziećmi i wnukami.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.