Mormon Newsroom
Artykuły prasowe

Zapraszamy wszystkich do zwiedzania Świątyni w Rzymie

Zapraszamy wszystkich do zwiedzania pierwszej świątyni Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich we Włoszech. Przywódcy Kościoła ogłosili, że Świątynia w Rzymie będzie otwarta dla szerokiej publiczności od poniedziałku 28 stycznia do soboty 16 lutego br. z wyjątkiem niedziel. Zainteresowani mogą rezerwować terminy wstępu na stronie internetowej templeopenhouse.lds.org.

 

Świątynia zlokalizowana w północno-wschodniej części Rzymu, w pobliżu autostrady Grande Raccordo Anulare, pod adresem Via di Settebagni, 376, 00139 Rzym, zostanie formalnie poświęcona 10, 11 i 12 marca br. Wówczas stanie się 162. czynną świątynią Kościoła na świecie. Po poświęceniu świątyni, centrum dla odwiedzających oraz przepiękne ogrody ją okalające nadal będą otwarte dla szerokiej publiczności.

Prezydent Russell M. Nelson, przywódca Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, powiedział: „Święte obrzędy dokonywane w tej świętej świątyni będą jednoczyć rodziny na wieczność. Bóg kocha jednakowo wszystkie Swoje dzieci i zapewnił sposób, dzięki któremu mogą one być połączone więzami miłości z pokolenia na pokolenie. Bardzo cieszymy się, że poświęcimy świątynię w mieście, które odegrało tak ważną rolę w dziejach świata”.

Kiedy w październiku 2008 r. ogłoszono budowę Świątyni w Rzymie, wieść ta została przyjęta przez członków Kościoła we Włoszech oraz tysiące członków na całym świecie ze zdumieniem i wdzięcznością. Podobnie jak wszyscy chrześcijanie, członkowie Kościoła postrzegają Rzym jako jedno z najbardziej historycznych miejsc świata — biblijne miasto, w którym dawni apostołowie, Piotr i Paweł, głosili ewangelię Jezusa Chrystusa.

23 października 2010 r. rozpoczęto budowę trzypiętrowego budynku o powierzchni 3,7 tys. metrów kwadratowych. Ówczesny Prezydent Kościoła, Thomas S. Monson, wraz z przywódcami Kościoła oraz przywódcami miejscowej społeczności, uczestniczył wówczas w tradycyjnej ceremonii przełamania ziemi.

Świątynia w Rzymie jest częścią obszaru 60 tysięcy metrów kwadratowych, stanowiącego centrum religijno-kulturalne, na którym znajduje się wielofunkcyjny dom spotkań, centrum dla odwiedzających, centrum historii rodziny oraz hotel dla gości. Elewacja świątyni jest wykonana z granitu i dekoracyjnego szkła. Do wykończenia wnętrz wykorzystano najwyższej jakości wyroby wykonane z najlepszego rodzaju marmuru i drewna, a także malarstwo dekoracyjne.

Świątynia będzie służyć ponad 25 tys. członków Kościoła z Włoch oraz krajów sąsiednich. Po poświęceniu, Świątynia w Rzymie będzie 162. na świecie i 12. w Europie czynną świątynią.

Świątynie Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich różnią się od kościołów, w których członkowie spotykają się na niedzielne nabożeństwa. Świątynie uważane są za „domy Pana”, gdzie nauki Jezusa Chrystusa zyskują potwierdzenie w obrzędach małżeństwa, chrztu oraz innych ceremoniach łączących rodziny na wieczność.

Więcej informacji o celu istnienia świątyń oraz ich znaczeniu dla członków Kościoła znajduje się na stronie www.mormoni-media.pl/artykuł/Świątynie.

Aby uzyskać więcej informacji o Świątyni w Rzymie, należy odwiedzić stronę www.media-mormoni.it/articolo/tempio-di-roma.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.