Wiadomości Blog

Świątynia w Rzymie przyciągnęła uwagę lokalnych i międzynarodowych mediów

Mormon Newsroom

Świątynia Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich w Rzymie została opisana w mediach lokalnych i międzynarodowych. Członkowie Kościoła Jezusa Chrystusa oraz inni chrześcijanie uważają Rzym za jedno na najbardziej historycznych miejsc świata — miasto, w którym starożytni apostołowie Piotr i Paweł głosili ewangelię Jezusa Chrystusa. Najnowsza europejska świątynia wzniesiona w historycznym mieście Rzym, ważnym miejscu dla chrześcijaństwa, przykuła uwagę mediów z całego świata.

Włoski oddział National Geographic przygotował fotoreportaż z ujęciami terenów świątynnych oraz z konferencji prasowej, która odbyła się podczas dni otwartych. Centrum dla odwiedzających w Rzymie zostało ukazane za pomocą licznych zdjęć, przedstawiających naturalnych rozmiarów statuę Chrystusa, w sąsiedztwie której znajdują się także statuy pierwszych Dwunastu Apostołów.

„Budowla na miarę Króla królów”, to wypowiedź z Agencji Prasowej Reutera na temat świątyni. „Zdobiona malarstwem olejnym uwieczniającym sceny biblijne, dziełami artystów, którzy ujęli w swych pracach włoskie wiejskie krajobrazy oraz pięknymi złoconymi kryształowymi żyrandolami”. Członkowie Kościoła w hołdzie Panu budują świątynie z najlepszych materiałów.

Na stronie Katholisch.de podano, że członkowie Kościoła cenią rodzinę. Wierzą, że rodziny mogą być na zawsze razem — takie wyjaśnienie widnieje na stronie internetowej kościoła katolickiego w Niemczech, a więcej szczegółów podano w artykule na temat dni otwartych w Świątyni w Rzymie. Tytuł na protestanckiej stronie: Evangelisch.de brzmi „Lśniąca Świątynia na przedmieściach”.

W świątyni członkowie Kościoła czują bliskość ich Ojca w Niebie bardziej niż w innych miejscach, podsumowuje niemiecki dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung w artykule na temat Świątyni w Rzymie. Dla członków świątynia jest symbolem wieczności i kieruje ich ku Jezusowi Chrystusowi, podaje Deutschlandfunk w swoim artykule.

Austriacki prezenter mediów publicznych ORF szeroko zdał relację z dni otwartych zarówno w telewizji, jak i w radiu. Zacytował rzecznika Kościoła, Raimonda Castellaniego, mówiąc, że to, co ma miejsce w świątyni, dla wiernych jest święte.

Nowa świątynia dała świętym w dniach okazję do nawiązania relacji z innymi grupami wyznaniowymi, by promować wolność religijną.

W nagłówkach CNN International widniał tytuł: „Watykan ustępuje nieco miejsca — w mieście jest nowy kościół!”. I chociaż te dwa kościoły różnią się w kwestiach doktrynalnych, często współpracowały, by promować wartości rodzinne oraz troskę o biednych.

„Nasze Kościoły są przyjaźnie do siebie nastawione”, powiedział Starszy Ronald A. Rasband z Kworum Dwunastu Apostołów. „Byłem członkiem oficjalnej delegacji, która udała się do Watykanu na spotkanie z kardynałami oraz innymi przedstawicielami w sprawie nie tylko tego projektu i nie tylko kwestii dotyczących Kościoła we Włoszech, ale w celu umocnienia wzajemnych relacji, które łączą nas z naszymi przyjaciółmi, katolikami, na całym świecie. Nasza współpraca dotyczy spraw związanych z pomocą humanitarną, pomocą dla uchodźców oraz wolnością religijną”.

Szwajcarska gazeta Cath.ch podała, że chociaż we Włoszech jest stosunkowo niewielu członków Kościoła [świętych w dniach ostatnich], to są oni zaangażowani w różne inicjatywy społeczne i środowiskowe”. Akceptacja i zacieśnianie relacji z różnymi liderami administracyjnymi, społecznymi i religijnymi, a także z opiniotwórcami są niezbędne, by wszyscy okazywali poszanowanie i tolerancję dla innych.

Świątynie świętych w dniach ostatnich różnią się od innych budynków kościelnych, w których członkowie spotykają się na niedzielne nabożeństwa. Uważa się je za „domy Pana”, gdzie nauki Jezusa Chrystusa zyskują potwierdzenie dzięki obrzędom małżeństwa, chrztu oraz innym ceremoniom łączącym rodziny na wieczność. Członkowie Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich studiują Biblię i Księgę Mormona, kolejne świadectwo o Jezusie Chrystusie.

Przejdź na bloga

Na temat: This blog is managed and written by staff of the Public Affairs Department of The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints. The information here is reliable and accurate but should not necessarily be viewed as official statements from the Church. The purpose of this blog is to provide journalists, bloggers, and the public with additional context and information regarding public issues involving the Church. For official news releases and statements from the Church, visit MormonNewsroom.org.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń: W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.