Artykuły prasowe

Wirtualne Światowe Tournée Sztuk Scenicznych BYU — Europa

Pandemia COVID-19 zakłóciła życie ludzi na całym świecie. Pomimo przepisów i ograniczeń dotyczących podróżowania pojawiły się nowe, wyjątkowe możliwości. BYU Performing Arts Management [Zarząd ds. Sztuk Scenicznych BYU] na Uniwersytecie Brighama Younga (BYU), uznanej w Stanach Zjednoczonych uczelni akredytowanej przez Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, w nietypowy sposób obchodził w tym roku 50. rocznicę swojego powstania.

Chociaż pandemia pokrzyżowała plany związane z typowymi koncertami na żywo, grupy z wydziałów Sztuk Scenicznych BYU wykazały się kreatywnością i przez tydzień prowadziły cykl bezpłatnych wirtualnych koncertów, warsztatów i uroczystych spotkań. Miało to miejsce w dniach 28 kwietnia – 4 maja 2021 r. W programach na żywo występowali znakomici: BYU Ballroom Dance Company, Living Legends, Young Ambassadors, The International Folk Dance Ensemble oraz Vocal Point.

Na całym świecie ludzie słuchali tych audycji w czasie rzeczywistym, by przy ich okazji łączyć się z innymi.

Vocal-Point
Vocal-Point
Trzech wykonawców BYU Vocal Point śpiewających podczas Wirtualnego Światowego Tournée Sztuk Scenicznych BYU 2021. Przekazy na żywo pozwalały artystom — poprzez taniec i muzykę — upowszechniać treści kulturalne oraz historie nieograniczonej liczbie ludzi na całym świecie.  Zdjęcia dzięki uprzejmości: BYUPhoto2021 by BYUPhoto. Alle Rechte vorbehalten.
Download Photo

„Odnotowywaliśmy 12–15 tys. odtworzeń strumieniowych dziennie; oglądali nas ludzie z 77 krajów”, powiedział Shane Wright, dyrektor BYU Performing Arts Management. Przekazy na żywo w Niemczech wynosiły średnio od 30 do 50 strumieni dla każdego wydarzenia.

Podczas tego wirtualnego światowego tournée występował BYU Vocal Point, popularny męski zespół a cappella z BYU. Na jego ostatni występ, we wtorek 4 maja 2021 r., członkowie kongregacji Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich w Hanau w Niemczech zorganizowali imprezę z transmisją na żywo. Oglądali program i wymieniali się komentarzami za pośrednictwem mediów społecznościowych w czasie występu i po nim.

„Cieszyłam się energią Vocal Point”, powiedziała Emily Grünke. „Fajnie było ich oglądać”.

Wirtualne światowe tournée było dla studentów BYU okazją do świętowania i rozpowszechniania urozmaiconych treści kulturalnych poprzez śpiew i taniec. Uniwersytet Brighama Younga, prywatna instytucja ulokowana u stóp górskiego pasma Wasatch w Provo w stanie Utah. BYU ma każdemu coś do zaoferowania. Jest tu na studiach licencjackich 30 tys. studentów reprezentujących ponad 100 krajów. Uczelnia oferuje 186 przedmiotów kierunkowych.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.