Mormon Newsroom
Artykuły prasowe

W trakcie transmisji dla tysięcy osób z Europy zostaną przedstawieni młodzi dorośli z Finlandii i Włoch

Drugie wydarzenie z serii ‘Powstańcie i pomóżcie’ dostępne będzie w kanałach społecznościowych w 22 językach

Kolejne wydarzenie na Facebooku z serii ‘Powstańcie i pomóżcie’ odbędzie się 28 sierpnia o godzinie 19.00 czasu środkowoeuropejskiego CEST (18.00 w UK). Będzie prowadzone przez młodych dorosłych z Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich i będzie skupiać się na młodych Europejczykach, którzy zmieniają swoje społeczności. W programie pojawią się sprawozdania z działań prowadzonych lokalnie, seria pytań i odpowiedzi, muzyka i wiele więcej.

Ten drugi program dla ‘Dorastającego pokolenia’ w Europie — młodzieży i młodych dorosłych, zarówno stanu wolnego, jak i w związkach małżeńskich — będzie transmitowany w 22 językach na Facebookowych stronach Kościoła każdego kraju oraz na Instagramie i YouTubie. Temat przewodni programu to: „Idź i czyń dobro”.

Podczas wydarzenia zostaną wyświetlone filmy przedstawiające młode pary małżeńskie z Finlandii i Włoch. Siostry misjonarki z Paryża zaprezentują utwór muzyczny. W programie wezmą również udział młodzi ludzie służący na misjach w innych częściach Europy.

Gospodarzami programu są: Irène Kabongo z Belgii (mieszka w Paryżu) i Ben Warner z Kent w Anglii.

Irène powiedziała, że wyczekuje wszystkich, którzy wezmą udział w tym wydarzeniu online. „Chcemy się z wami połączyć, natchnąć was i być natchnieni przez was”.

„Radujemy się widząc, w jaki sposób misjonarze i młodzi ludzie kreatywnie łączą się tego lata we wspólnych działaniach”, dodała.

„Jeśli będziecie oglądać program z przyjaciółmi lub członkami rodziny, byłoby wspaniale, gdybyście krótko porozmawiali o tym, co chcielibyście wypróbować albo robić w inny sposób. W jaki sposób można ‘Iść i czynić dobro’ na swój własny, niepowtarzalny sposób?”.

Ben skomentował, że wspaniale jest należeć do tej pokaźnej grupy młodych dorosłych: „Jesteśmy pod wielkim wrażeniem dobra, jakie czynicie niezależnie od wyzwań, którym stawiamy czoła w Europie. Dostrzegamy waszą dobroć oraz pragnienie życia według ewangelii i dzielenia się nią. Pamiętajcie, że zawsze będzie dla was miejsce w naszej kościelnej społeczności, do której możecie należeć oraz w której możecie się rozwijać i udzielać”.

Starszy Helmut Wondra, Siedemdziesiąty Obszaru z Wiednia i Julia Wondra dołączą do Irène i Bena jako goście specjalni. Gospodarze programu zapytają rodzinę Wondrów o poczucie własnej wartości, służbę i szczęście, jakie niesie ze sobą ewangelia. Zwłaszcza o to, jak możemy zachować radość pomimo otaczających nas kryzysów?

Zachęcamy młodzież, pełnoetatowych misjonarzy Kościoła i młodych dorosłych, aby 28 sierpnia dołączyli do tego wydarzenia w mediach społecznościowych oraz zaangażowali się w zajęcia i projekty służby, które zapewniają rozwój duchowy, społeczny, fizyczny i intelektualny.

Wydarzenie ‘Powstańcie i pomóżcie’ stanowi dla jego uczestników okazję, by zaprosić przyjaciół wszelkich wyznań oraz osoby niewierzące do obejrzenia programu i zaangażowania się w służbę bliźnim.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.