Artykuły prasowe

Dzięki podjętej na skalę światową inicjatywie „Świeć światu” zebrano datki dla organizacji charytatywnych

Automaty z prezentami dostępne w dziesięciu lokalizacjach

Niemal 159 tys. pozycji zostało zakupionych w ramach ogólnoświatowej inicjatywy zorganizowanej przez Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Inicjatywa „Świeć światu: każdemu z osobna”, mająca na celu przekazanie datków potrzebującym w okresie świąt Bożego Narodzenia, oficjalnie rozpoczęła się 1 grudnia i ma trwać do końca miesiąca. Inicjatywa ta jest prowadzona od czterech lat.

Uroczystości inauguracyjne były zorganizowane przy popularnych „automatach z prezentami”, które w tym roku zostały rozmieszczone w dziesięciu lokalizacjach w Zjednoczonym Królestwie, Stanach Zjednoczonych i na Filipinach.

 

Dzięki tym automatom łatwiejsze jest przekazywanie datków dla ogólnoświatowych organizacji charytatywnych, takich jak: UNICEF, Church World Service, WaterAid, Water for People i International Medical Corps.

Jak dotąd za pośrednictwem czerwonych automatów dla organizacji charytatywnych zebrano prawie 3,9 miliona dolarów. Darczyńcy użyli kart kredytowych w tych automatach ponad 100 tys. razy.

Zakupiono między innymi, 63 tys. kurczaków, 1,6 miliona posiłków, prawie 955 tys. szczepionek, ponad 3,5 tys. par butów oraz ponad 7,2 tys. par okularów.

W Stanach Zjednoczonych automaty znajdowały się w następujących lokalizacjach: Gilbert w stanie Arizona; San Jose w stanie Kalifornia, Denver w stanie Kolorado, Laie (Oahu) na Hawajach; Las Vegas w stanie Nevada, Nowym Jorku, w Orem i Salt Lake City w stanie Utah. Ponadto automaty zostały rozmieszczone w Londynie oraz Manili na Filipinach.

Artyści z całego świata dołączyli do tej inicjatywy, dzieląc się przesłaniami poprzez muzykę.

W ostatnich tygodniach inicjatywa „Świeć światu” przyciągnęła uwagę mediów, w tym londyńskiej gazety Daily Mail.

Specjalne nabożeństwa niedzielne

W kongregacjach całego Kościoła 22 grudnia odbędą się specjalne nabożeństwa niedzielne z okazji świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy są zaproszeni na trwające jedną godzinę nabożeństwo o Jezusie Chrystusie. Lokalizator domów spotkań oraz harmonogram nabożeństw Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich znajduje się na stronie internetowej: ChurchofJesusChrist.org.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.