Artykuły prasowe

Świadkowie Bożego Narodzenia – Symbole Chrystusa to koncert odbywający się w Europie, który celebruje narodziny Chrystusa

Dwunastu europejskich artystów występuje w corocznym koncercie, który będzie transmitowany 11 grudnia 2022 roku o godz. 18.00 czasu środkowoeuropejskiego (CET)

Świadkowie Bożego Narodzenia – Symbole Chrystusa to godzinny bożonarodzeniowy koncert, podczas którego wystąpi dziesięcioro znanych europejskich wykonawców. Będzie on transmitowany w całej Europie przez Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich 11 grudnia 2022 roku o godzinie 18.00 czasu środkowoeuropejskiego (CET). Prezentacja skupi się na tradycyjnych chrześcijańskich symbolach, takich jak gwiazda, choinka, dzwoneczki, podarunki oraz ich związek z Jezusem Chrystusem.

Starszy Massimo De Feo, przywódca tego wyznania z Obszaru Europy Centralnej powiedział: „Zapraszamy wszystkich, żeby cieszyli się tym pięknym świątecznym koncertem i podzielili się nim z rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami. Będzie to forma rozrywki, która uraduje serca i podniesie nas na wyższy duchowy poziom. Subtelnie przypomni nam, że symbole Świąt kierują nas do prawdziwej miłości i pokoju, a także ostatecznego źródła tych cnót – Pana Jezusa Chrystusa”.

Koncert został nagrany w Charles Dickens Museum (Muzeum Karola Dickensa) w Londynie i w Rzymskim teatrze w Meridzie w Hiszpanii i zawiera występy w kilku gatunkach muzycznych wykonane przez dwunastu europejskich wykonawców: Ruth Lorenzo (Hiszpania), the Herreys (Szwecja), Salome Moana (Szwajcaria), Naura (Hiszpania), Igor i Vesna Gruppman (Ukraine i Serbii), Alex Sharpe (Irlandia), Jack i Marta Tyndale (Zjednoczone Królestwo i Hiszpania) oraz Wolfgang i Constanze Gebauer (Niemcy i Austrii). Narratorem jest Savannah Stevenson (Zjednoczone Królestwo).

Wszyscy wykonawcy poświęcili swój czas i talenty bez wynagrodzenia, tak samo jak i zespół muzyczny złożony z dziesięciu muzyków, którzy przygotowali dla nich akompaniament. Starszy Hans T. Boom, prezydent Obszaru Europy Północnej Kościoła, powiedział, że „ten wyjątkowy koncert jest darem miłości dla całej Europy płynącym z serc każdej osoby, która bierze w nim udział. Myślę, że odbiorcy to poczują”.

Narracja jest w języku angielskim i będzie dostępna w 31 językach z lektorem lub napisami po albańsku, bułgarsku, chorwacku, czesku, duńsku, estońsku, fińsku, francusku, grecku, gruzińsku, hiszpańsku, islandzku, macedońsku, maltańsku, niemiecku, niderlandzku, norwesku, ormiańsku, polsku, portugalsku, rumuńsku, serbsku, słowacku, słoweńsku, szwedzku, ukraińsku, węgiersku i włosku.

Starszy Boom dodał: „To już drugi rok, kiedy Kościół Jezusa Chrystusa w Europie stworzył piękny koncert świąteczny. Wszyscy wykonawcy w tegorocznym programie są dla nas bardzo ważni — są to nasi sąsiedzi i przyjaciele, dzielący się swoimi talentami i wiarą”.

Format koncertu i jak go obejrzeć

Koncert został zarejestrowany w języku angielskim i będzie transmitowany w 31 językach. Będzie dostępny za pośrednictwem oficjalnych kanałów Kościoła, włączając w to: ŚwiećŚwiatu.org, stronach krajowych, YouTubie i Facebooku od niedzieli 11 grudnia 2022 o godz. 18.00 czasu środkowoeuropejskiego (CET) aż do połowy stycznia 2023.

Razem z programem udostępnione zostaną zajęcia dla dzieci i ich rodzin pod adresem: ŚwiećŚwiatu.org.

Dalsze materiały, zawierające świąteczny kalendarz służby, plakaty, ulotki i promocyjne filmiki będą wkrótce dostępne na stronie ŚwiećŚwiatu.org.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.