Artykuły prasowe

Statua anioła Moroniego na szczycie Świątyni Lizbona w Portugalii

19 listopada na szczycie znajdującej się obecnie w budowie Świątyni Lizbona w Portugalii umieszczona została statua anioła Moroniego, co wskazuje, że prace budowlane dobiegają końca. Świątynia Lizbona będzie pierwszą świątynią Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich w Portugalii.

Statua przedstawiająca Moroniego jest charakterystycznym symbolem Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich umieszczanym zwykle na szczycie większości ze 160 działających obecnie na całym świecie świątyń, z których 12 znajduje się w Europie. 2,6-metrowa statua starożytnego proroka z Księgi Mormona jest symbolem rozprzestrzeniania się ewangelii Jezusa Chrystusa.

 

Budowniczy użyli dźwigu, by zawiesić ją ponad 45 metrów nad ziemią, zanim osadzono ją na miejscu. Posąg pozłacany jest 22-karatowym złotem, a pracownicy dotykają go tylko rękawiczkami, aby uniknąć uszkodzenia jego delikatnej powierzchni.

Starszy Moreira, Siedemdziesiąty Obszaru, który jest członkiem organu zarządzającego Kościołem, powiedział o tym wydarzeniu: „To ekscytujący dzień w Portugalii. Anioł Moroni przypomina nam, że ewangelia Jezusa Chrystusa ponownie jest na ziemi. Tak jak Moroni radośnie dmie w trąbę, tak samo my radujemy się ewangelią Jezusa Chrystusa. Tutaj, w tym właśnie miejscu, święci w Portugalii będą mieli możliwość wielbić Chrystusa i dowiedzieć się więcej o Nim w domu Pana, w Jego świątyni”.

Plany budowy Świątyni Lizbona w Portugalii zostały pierwotnie ogłoszone 2 października 2010 r., a uroczystość przełamania ziemi miała miejsce 5 grudnia 2015 r. Po ukończeniu świątynia będzie dostępna dla zwiedzających przed jej oficjalnym poświęceniem. Daty te nie zostały jeszcze ogłoszone. Świątynia będzie służyć ponad 42 000 członków Kościoła mieszkającym w Portugalii, a także na Azorach i na Maderze.

Świątynie świętych w dniach ostatnich różnią się od domów spotkań czy kaplic, gdzie członkowie spotykają się na niedzielne nabożeństwa. Świątynie uważa się za „domy Pana”, gdzie nauki Jezusa Chrystusa są wzmacniane poprzez zawieranie małżeństw, chrzest oraz inne obrzędy, które łączą rodziny na wieczność. Wewnątrz świątyni członkowie uczą się więcej o celu życia na ziemi i składają obietnice, że będą służyć Jezusowi Chrystusowi i swoim bliźnim.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.