Artykuły prasowe

Starszy Richard G. Scott zmarł w Salt Lake City w wieku 86 lat

Dnia 22 września 2015 roku o godzinie 13:45 górskiego czasu letniego zmarł Starszy Richard G. Scott z Kworum Dwunastu Apostołów Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Umarł z przyczyn naturalnych w Salt Lake City w otoczeniu rodziny. Miał 86 lat.

Starszy Scott został ustanowiony Apostołem 1 października 1988 roku. Został powołany na członka Pierwszego Kworum Siedemdziesiątych 2 kwietnia 1977 roku i służył jako członek prezydium tego kworum od października 1983 roku do chwili powołania go na apostoła w 1988 roku.

„Starszy Scott był uzdolnionym, odnoszącym sukcesy człowiekiem, który koncentrował się na wieczności — powiedział Starszy D. Todd Christofferson z Kworum Dwunastu Apostołów, który służył jako młody misjonarz pod przewodnictwem Starszego Richarda G. Scotta. — Jego przesłania przepojone były nadzieją. Nie przepraszał, gdy stanowczo mówił o pokucie i Zadośćuczynieniu, ponieważ wiedział, że jest to źródłem nadziei, która pojawia się w wyniku prawdziwej, pełnej pokuty i dzięki Zadośćuczynieniu, łasce Jezusa Chrystusa, w życiu człowieka”.

Podobnie jak apostołowie z czasów Nowego Testamentu, tak i współcześni apostołowie Kościoła są powoływani na szczególnych świadków Jezusa Chrystusa. Starszy Scott był jednym z 15 mężczyzn, którzy pomagają na całym świecie nadzorować wzrost i rozwój Kościoła liczącego ponad 15 milionów członków.

Starszy Scott nauczał: „Niewiele rzeczy w życiu daje tak wiele radości, jak ta, która wypływa z pomagania innym ludziom, by udoskonalili swoje życie”.

„Nie znam takiego miejsca, szczególnie w Ameryce Południowej, gdzie służył tak długo i w tak wielu miejscach — tak więc nie znam takiego miejsca, gdzie nie widziałbym jego śladów, gdzie nie spotkałbym kogoś, kto pod jakimś względem był pod jego pozytywnym wpływem” — powiedział Starszy Christofferson.

Richard Gordon Scott urodził się 17 listopada 1928 roku w Pocatello, w stanie Idaho, w rodzinie Kennetha Leroya i Mary Whittle Scottów. Służył jako pełnoetatowy misjonarz w Urugwaju oraz przewodniczył Misji Północnej Argentyny w Córdobie w latach 1965–1969.

Ukończył Uniwersytet George’a Washingtona na wydziale inżynierii mechanicznej i napisał pracę podyplomową na wydziale inżynierii nuklearnej w Oak Ridge w stanie Tennessee. W latach 1953–1965  

Starszy Scott służył w zespole admirała Hymana Rickovera, kierując pracami badawczymi nad stworzeniem paliwa nuklearnego dla wielu elektrowni morskich i lądowych. Pracował też jako prywatny konsultant w firmach zajmujących się energią nuklearną.

W 2008 roku Starszy Scott otrzymał honorowy doktorat za chrześcijańską służbę na Uniwersytecie Brighama Younga.

15 maja 1995 roku zmarła żona Starszego Scotta, Jeanene. Wśród członków Kościoła był dobrze znany z częstego wyrażania miłości do swojej żony. Pozostawił siedmioro dzieci.

„Będzie zapamiętany jako niezmordowany pracownik, niezmordowany sługa i przyjaciel Pana, który przeżył swoje życie dla sprawy Pana i był szczęśliwy z tego powodu — powiedział Starszy Christofferson. — Myślę, że będzie na zawsze zapamiętany jako ten, który głosił nadzieję”.

Kościół ogłosi szczegóły dotyczące uroczystości pogrzebowych, kiedy tylko zostaną udostępnione. Jeszcze nie określono, kiedy wolne miejsce w Kworum Dwunastu Apostołów zostanie zapełnione.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.