Artykuły prasowe

Starszy i Siostra Gongowie będą przemawiać na RootsTech Family Discovery Day

Transmisja w sobotę, 4 marca 2023 r.

Starszy Gerrit W. Gong z Kworum Dwunastu Apostołów Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich i Siostra Susan Gong będą głównymi mówcami podczas Family Discovery Day [Dnia odkrywania rodziny] w ostatnim dniu konferencji RootsTech, ogólnoświatowego wydarzenia poświęconego historii rodziny, które odbędzie się wirtualnie i stacjonarnie2–4 marca 2023 r.

Wystąpienie Starszego i Siostry Gongów będzie nadawane w sobotę 4 marca o godz. 13:30 czasu górskiego (MST) na stronie RootsTech.org, na kanale RootsTech na YouTubie, na stronie Broadcasts.ChurchofJesusChrist.org oraz w aplikacji Biblioteka ewangelii.

Co to jest Family Discovery Day?

Konferencja RootsTech jest organizowana co roku przez FamilySearch International przy wsparciu Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Jej celem jest jednoczenie ludzi i ukazywanie im siły płynącej z faktu, że mają rodziny — przeszłe, obecne i przyszłe.

Family Discovery Day [Dzień odkrywania rodziny] jest jednodniowym wydarzeniem podczas konferencji RootsTech poświęconym szczególnie świętym w dniach ostatnich.

Tegorocznym tematem przewodnim RootsTech jest „Jednoczenie” — jednoczenie ludzi, tradycji, historii, wspomnień, technologii, innowacji, społeczności i rodzin.

„Czasem sądzimy, że nasze decyzje dotyczą tylko nas samych”, powiedział Starszy Gong. „Odkrywanie rodziny przypomina nam, że jest inaczej. Nasze pokolenia są związane ze sobą bardziej, niż nam się wydaje”.

„Historie, które zachowujemy i przekazujemy przez pokolenia, mogą zostawić trwały ślad w naszych sercach i umysłach”, dodała Siostra Gong. Ma nadzieję, że odkrywanie, zapisywanie i udostępnianie rodzinnych historii pozwoli ludziom „bardziej docenić wysiłek, odwagę, wiarę i poświęcenie osób, które odeszły przed nami”.

„Uwielbiam fakt, że przygody związane z odkrywaniem rodziny nie mają początku ani końca”, powiedział Starszy Gong. „Te przygody dotyczą przeszłości i przyszłości rodziny, jednocząc oba te kierunki”.

Rejestracja na wszystkie trzy dni RootsTech rozpoczęła się już na stronie RootsTech.org. Miliony uczestników spotkań wirtualnych i stacjonarnych skorzystają w dniach 2–4 marca 2023 r. z inspirujących wykładów mówców, pouczających szkoleń, innowacyjnych technologii oraz możliwości przyłączenia ludzi do swojej rodziny.

„Rodziny są podstawą społeczeństwa”, powiedział dyrektor naczelny FamilySearch, Steve Rockwood, w październiku ubiegłego roku. „Łączenie i jednoczenie rodzin poprzez pokolenia wzmacnia jednostki oraz narody. Jesteśmy zachwyceni i zadowoleni, widząc, jaką rolę odgrywa RootsTech, umożliwiając milionom osób łączyć się ze swoimi rodzinami — przeszłymi, obecnymi i przyszłymi”.

Jako konferencja międzynarodowa RootsTech oferuje coś niezapomnianego ludziom na całym świecie. Dzięki ponad 800 materiałom konferencyjnym w językach krajów europejskich na temat historii rodziny, kultury i dziedzictwa, Europejczykom i ich potomkom coraz łatwiej jest dowiedzieć się więcej o sobie i swoim pochodzeniu. Powiększająca się co roku filmoteka obejmuje coraz większy zasób materiałów z całego świata w wielu językach.

W tym roku, jako uzupełnienie wydarzeń on-line, w ramach RootsTech odbędzie się wydarzenie na żywo w centrum konferencyjnym Salt Palace Convention Center w Salt Lake City.

Dołącz on-line lub stacjonarnie do RootsTech


Wydarzenia dostępne bezpłatnie to:

  • ponad 200 nowych sesji szkoleniowych i zajęć dostępnych na żądanie
  • prezentacje i prelegenci na scenie głównej
  • wsparcie na czacie i konsultacje on-line w sprawie poszukiwań
  • połączenie z krewnymi poprzez Krewni na RootsTech, wysyłanie wiadomości
  • Wirtualna hala wystawowa

Trzydniowy wstęp do stacjonarnego centrum konferencyjnego Convention Center w Salt Lake City, Utah, kosztuje 98 dolarów. Do tego zalicza się wirtualny udział oraz:

  • ponad 180 stacjonarnych sesji szkoleniowych z możliwością zadawania pytań i uzyskania odpowiedzi
  • Wsparcie w realu w poszukiwaniach w Bibliotece FamilySearch
  • pokazy sponsorów w hali wystawowej
  • połączenie z przyjaciółmi i krewnymi w realu
  • wybór posiłków i przekąsek

Wstęp do hali wystawowej w Salt Lake City jest bezpłatny i oznacza spotkanie z ponad 200 wystawcami, demonstracje produktów i kontakt ze specjalistami ds. poszukiwań.

„Jeśli ktoś zastanawia się, czy dołączyć do nas wirtualnie czy w realu, to najlepsze w tym roku jest to, że można wybrać, jak to zrobić”, powiedziała Jen Allen, dyrektorka ds. wydarzeń FamilySearch podczas sesji pytań i odpowiedzi na żywo we wrześniu 2022 r. „Mamy nadzieję, że przybędziecie do Salt Lake City, jeśli możecie, ale jeśli nie, przeżycia wirtualne będą nieprawdopodobne. Nie możemy się doczekać, by połączyć się z wami wszystkimi na całym świecie”.

By uzyskać więcej informacji o konferencji RootsTech 2023, odwiedź stronę RootsTech.org. By dowiedzieć się więcej o opcjach i procesie rejestracji, zobacz sesję pytań i odpowiedzi na żywo na Facebooku.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.