Artykuły prasowe

Starszy Dale G. Renlund odwiedza Szwecję

Starszy Dale G. Renlund, członek Kworum Dwunastu Apostołów (drugiego pod względem ważności organu przewodniczącego w Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich), odwiedził Szwecję w towarzystwie swojej żony, Ruth Lybbert Renlund w dniach 28 i 29 kwietnia br. Na spotkaniu w Sztokholmie przemawiał do przywódców, misjonarzy i członków Kościoła, a transmitowany na żywo przekaz internetowy obejrzało około 1500 osób.

 

Mając matkę Szwedkę, a ojca Fina, Starszy Renlund jest pierwszym Apostołem Kościoła, który dorastał w rodzinie szwedzkojęzycznej. W wieku 19 lat Starszy Renlund służył na pełnoetatowej misji dla Kościoła w Szwecji.

Starszy Renlund uzyskał stopień doktora medycyny na Uniwersytecie Utah, a dalsze szkolenie w dziedzinie medycyny i badań naukowych odbył w Szpitalu Johna Hopkinsa. Otrzymał tytuł profesora medycyny na Uniwersytecie Utah i pełnił funkcję dyrektora medycznego w Stowarzyszonych Szpitalach Transplantologii w Utah (UTAH) w Programie Transplantacji Serca.  Starszy Renlund został powołany do Kworum Dwunastu Apostołów w październiku 2015 roku.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.