Artykuły prasowe

Starszy Christofferson kończy wizytę związaną z posługą w Europie, podkreśla znaczenie skupienia się na Jezusie Chrystusie

Wizyty w sześciu krajach europejskich obejmowały spotkania z członkami Kościoła i misjonarzami oraz z urzędnikami rządowymi

Jedenastodniowa wizyta Starszego D. Todda Christoffersona, członka Kworum Dwunastu Apostołów Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, na kontynencie europejskim, zakończyła się w Kopenhadze, 4 marca 2024 roku, spotkaniem z misjonarzami Kościoła aktualnie służącymi w tym kraju. Podczas wizyty w sześciu krajach europejskich, Starszy Christofferson, któremu towarzyszyła jego żona, Katherine Christofferson, dzielił się przesłaniem nadziei i zapraszał członków i przyjaciół Kościoła, aby skupili swoje życie na naukach Jezusa Chrystusa i bardziej ściśle brali z Niego przykład.

W większości wizyt, które obejmowały posługę w Austrii, Chorwacji, Danii, Hiszpanii Niemczech i na Węgrzech, Starszemu Christoffersonowi i Siostrze Christofferson towarzyszyli Starszy Brent H. Nielson, członek Prezydium Siedemdziesiątych, wraz z żoną Marcią Nielson. Biskup W. Christopher Waddell, pierwszy doradca w Przewodniczącej Radzie Biskupiej, wraz z żoną Carol Waddell, również dołączyli do nich podczas większości spotkań. W różnych miejscach spotykali się z członkami i misjonarzami Kościoła, zapraszając ich do wzmacniania wiary w Jezusa Chrystusa i stawania się bardziej oddanymi uczniami.

Starszy Christofferson uczestniczył również w spotkaniach z urzędnikami państwowymi w Chorwacji i na Węgrzech. Poniżej przedstawiono najważniejsze momenty z wizyt, oraz fotografie opowiadające większą część historii.

Madryt, Hiszpania

Pierwsze spotkania odbyły się w domu spotkań kompleksu świątynnego w Madrycie w weekend 24 i 25 lutego 2024 roku. Podczas pierwszego przystanku podróży skupionej na posłudze do odwiedzających przedstawicieli Władz Generalnych dołączył Starszy Rubén V. Alliaud, Pierwszy Doradca w Prezydium Obszaru Europy Centralnej, któremu towarzyszyła jego żona Fabiana Alliaud.

Weekend obejmował historyczne spotkanie z trzema misjami w Hiszpanii, spotkanie z Doradcami Młodych Dorosłych z większości krajów Obszaru Europy Centralnej oraz uroczyste spotkanie dla młodych dorosłych, które było transmitowane do wszystkich hiszpańskojęzycznych jednostek Obszaru Europy Centralnej.

W niedzielę, Starszy Christofferson przewodniczył specjalnej konferencji palika dla trzech madryckich palików. To specjalne spotkanie było również transmitowane dla regionu madryckiego, ponieważ pojemność budynku była ograniczona do 1000 osób.

Frankfurt nad Menem, Niemcy

W Niemczech, Starszy Christofferson, Starszy Nielson i Biskup Waddell uczestniczyli w spotkaniach w siedzibie Obszaru Europy Centralnej Kościoła we Frankfurcie. 28 lutego 2024 roku odbyło się specjalne uroczyste spotkanie z pracownikami Kościoła pracującymi we Frankfurcie i w całym Obszarze. Zwiedzanie budynku i jego poświęcenie przez Starszego Christoffersona było ostatnim punktem jego wizyty w Niemczech.

Zagrzeb, Chorwacja

29 lutego 2024 roku, Starszy Christofferson, w towarzystwie Starszego Nielsona i Starszego Jacka N. Gerarda, Drugiego Doradcy w prezydium Obszaru Europy Centralnej, i jego żony, Siostry Claudette Gerard, udali się do stolicy Chorwacji, Zagrzebia, aby odbyć spotkanie z ministrą kultury i mediów rządu Chorwacji oraz innymi urzędnikami.

Starszy Christofferson wyraził uznanie dla wysiłków rządu Chorwacji podjętych podczas pandemii Covid-19, które umożliwiły misjonarzom Kościoła podróżowanie i dotarcie do wyznaczonych im miejsc docelowych w Europie.

Omawiał również z urzędnikami państwowymi, w jaki sposób Kościół i jego członkowie mogą przyczynić się do poprawy społeczeństwa w kraju. „Rozmawialiśmy o celach i interesach rządu (chorwackiego) i stwierdziliśmy, że jest wiele różnych płaszczyzn z możliwością współpracy, szczególnie w kwestii osób, które są w wielkiej potrzebie”, powiedział. Później odbyła się konferencja misji w Adriatyckiej Północnej Misji w domu spotkań w Zagrzebie.

Budapeszt, Węgry

Następnego dnia, 1 marca 2024 roku, Starszy Christofferson, Starszy Nielson i Starszy Gerard spotkali się z burmistrzem gminy Óbuda w Budapeszcie Pan László Kiss. Kościół zakupił działkę w dzielnicy Óbuda i planuje zbudować na tym miejscu przyszłą świątynię Budapeszt na Węgrzech, która będzie pierwszą świątynią Kościoła w kraju.

{{video_01|https://youtube.com/embed/lQ7x3AZdDHs}}

Na spotkaniu Starszy Christofferson opowiedział burmistrzowi o Kościele i wyjaśnił, dlaczego święci w dniach ostatnich uważają świątynie za Domy Pana. Spotkanie było „bardzo serdeczne i owocne”, powiedział Starszy Christofferson.

Po spotkaniu w ratuszu Óbuda grupa udała się do domu spotkań w Peszcie, aby przeprowadzić specjalną konferencję z misjonarzami służącymi w Węgierskiej Budapesztańskiej Misji. Biskup Waddell również przebywał na Węgrzech i skorzystał z okazji, aby odwiedzić dzień wcześniej kilka instytucji, którym Kościół pomaga na Węgrzech, w ramach swoich działań humanitarnych i dobroczynnych w kraju.

Wiedeń, Austria

W weekend 2-3 marca 2024 roku, grupa udała się do stolicy Austrii, gdzie Starszy Christofferson wziął udział w konferencji z misjonarzami służącymi w Niemieckojęzycznej Alpejskiej Misji. Następnie przewodniczył spotkaniu szkoleniowemu z przywódcami Kościoła z Obszaru Europy Centralnej. Obecne było również całe prezydium Obszaru Europy Centralnej.

Starszy Christofferson udzielił także wywiadu dla radia Ö1. Ta stacja radiowa jest częścią ORF, austriackiej publicznej sieci radiowo-telewizyjnej. W niedzielę rano, 3 marca 2024 roku, odbyła się specjalna konferencja palika w hotelu w centrum Wiednia.

Konferencja była transmitowana w całym kraju. W Wiedniu Starszy Christofferson wygłosił jasne przesłanie. Powiedział, że ci, którzy „dostosowują swoje życie do przesłania Jezusa Chrystusa, odczuwają więcej radości”. Potwierdził również, że „pokuta jest radością w naszym życiu”.

Kopenhaga, Dania

4 marca 2024 roku, ostatniego dnia wizyty skupionej na posłudze na kontynencie europejskim, Starszy Christofferson udał się do Kopenhagi, aby przeprowadzić konferencję misji w Duńskiej Kopenhaskiej Misji. Spotkanie odbyło się w centrum palika Kościoła.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.