Artykuły prasowe

Służby Charytatywne ŚwDO przekazują środki medyczne Papui Nowej Gwinei

Służby Charytatywne ŚwDO uczestniczą w Pacific Partnership 2015. Jest to trwający cztery miesiące projekt pomocy humanitarnej udzielanej przez flotę USA oraz organizacje społeczne, w którym biorą udział: personel wojskowy USA, państwa przyjmujące pomoc i państwa partnerskie, organizacje pozarządowe oraz agencje międzynarodowe.

Wolontariusze znajdujący się na wojskowym okręcie szpitalnym Mercy niedawno zatrzymali się w Papui Nowej Gwinei, gdzie Służby Charytatywne ŚwDO przekazały 12 palet środków medycznych i innego rodzaju sprzętu. W ciągu trwającego dwa tygodnie przystanku w tym kraju wolontariusze święci w dniach ostatnich i inny personel medyczny przeprowadzili 130 zabiegów chirurgicznych, wydali 5604 leków na receptę i przekazali 14 923 farmaceutyków miejscowym szpitalom.

Misja okrętu w Papui Nowej Gwinei zakończyła się 10 lipca 2015 r. Następnym przystankiem są Filipiny.

Wolontariusze Służb Charytatywnych ŚwDO znajdują się też na okręcie USNS Comfort, który zmierza z podobną inicjatywą w kierunku Ameryki Środkowej i Południowej oraz Karaibów. Projekt nosi nazwę Nieustająca Obietnica 2015.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.