Mormon Newsroom
Artykuły prasowe

Służby Charytatywne Świętych w Dniach Ostatnich przekazują 20 milionów dolarów na wsparcie ogólnoświatowej reakcji UNICEF na COVID-19

Służby Charytatywne Świętych w Dniach Ostatnich są na tę chwilę największym pojedynczym darczyńcą z sektora prywatnego wspierającym akcelerator ACT i prace nad inicjatywą COVAX

Służby Charytatywne Świętych w Dniach Ostatnich, humanitarna organizacja Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, ogłosiły dzisiaj wsparcie kwotą 20 milionów dolarów globalnych działań UNICEF u w ramach akceleratora Dostępu do narzędzi przeciw COVID-19 (ACT) oraz jego działu szczepionkowego, zwanego COVAX Facility.

Ta dotacja uzupełnia darowiznę w wysokości 3 milionów dolarów, którą Kościół przekazał UNICEF-owi w 2020 roku w ramach pilnej reakcji na COVID-19 oraz w celu zapewnienia wody oraz usług sanitarnych i higienicznych.

Ten nowy grant pomoże UNICEF-owi w historycznych wysiłkach w zakresie przekazania do końca 2021 roku dwóch miliardów szczepionek przeciw COVID-19 196 krajom i gospodarkom uczestniczącym w inicjatywie COVAX. Pierwsze 2 miliardy dawek mają zapewnić ochronę stojącym na pierwszej linii walki pracownikom służby zdrowia i pracownikom socjalnym oraz osobom z grup podwyższonego ryzyka i podatnym na zarażenie.

Przekazana darowizna wesprze również współpracę UNICEF-u z krajami w celu zapewnienia chłodzenia i łańcuchów dostaw szczepionek, szkolenia pracowników służby zdrowia, reagowania na problem dezinformacji i budowania zaufania do szczepień i dostarczających je systemów opieki zdrowotnej.

„COVID-19 jest pierwszym prawdziwie globalnym kryzysem, jaki widzimy w naszym życiu. Bez względu na to, gdzie mieszkamy, pandemia wpływa na wszystkich ludzi, w tym dzieci. Nigdy nie było większej potrzeby współpracy. Ta dotacja od Służb Charytatywnych Świętych w Dniach Ostatnich, przeznaczona na nasze ważne zadanie w COVAX, jest największą pojedynczą darowizną z sektora prywatnego, którą otrzymaliśmy do tej pory”, powiedziała Henrietta Fore, dyrektor wykonawczy UNICEF. „Mamy nadzieję, że ich hojność zainspiruje inne organizacje, firmy i osoby, co pomoże nam w zapewnieniu równego dostępu do szczepionek przeciwko COVID-19.

W ramach COVAX Facility — wspólnie z Gavi, Vaccine Alliance, WHO i CEPI — UNICEF wykorzystuje swoje unikalne doświadczenia w pozyskiwaniu i dostarczaniu szczepionek, a także siłę i zasięg angażowania społeczności, aby budować popyt na szczepionki i ich akceptację. Działania mają na celu przyśpieszenie zakończenia pandemii i zminimalizowanie zakłóceń życia dzieci poprzez ochronę pracowników służby zdrowia i opieki społecznej na całym świecie oraz nauczycieli i głównych opiekunów.

„Wyrażamy wdzięczność zespołowi i organizacji UNICEF. Zrobili tak wiele, by troszczyć się o dzieci i ich rodziny oraz pomagają im w zaspokajaniu podstawowych potrzeb i osiągnięciu ich potencjału”, powiedział Biskup Gérald Caussé, Przewodniczący Biskup Kościoła. „Wraz z zaszczepieniem coraz większej liczby dorosłych w zagrożonych społecznościach będzie można wznowić niezwykle ważne usługi dla dzieci, związane z opieką zdrowotną, żywieniem i edukacją. W sercach żywimy nadzieję nie tylko na pokonanie pandemii, ale również na jaśniejszą przyszłość wszystkich dzieci i ich rodzin”.

Służby Charytatywne Świętych w Dniach Ostatnich i UNICEF USA nawiązały współpracę w 2013 roku, pracując wspólnie nad wspieraniem dzieci i ich rodzin w zakresie szczepień, reagowania kryzysowego oraz potrzeb edukacyjnych i rozwojowych uchodźców.

O UNICEF-ie

UNICEF działa w tych obszarach świata, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza, aby dotrzeć do najbardziej pokrzywdzonych dzieci. Pracujemy w 190 krajach i terytoriach, aby zbudować lepszy świat dla każdego dziecka i każdej osoby. Aby uzyskać więcej informacji na temat UNICEF-u i jego pracy na rzecz dzieci, odwiedź stronę www.unicef.org. Dalsze informacje na temat COVID-19 dostępne są na stronie www.unicef.org/coronavirus.

O COVAX Facility

COVAX jest szczepionkowym filarem akceleratora dostępu do narzędzi COVID-19 (ACT), przełomowej globalnej współpracy, mającej na celu przyśpieszenie rozwoju, produkcji i sprawiedliwego dostępu do testów, leczenia i szczepionek przeciw COVID-19. Inicjatywa COVAX jest prowadzona wspólnie przez Gavi, Koalicję na rzecz innowacji i przygotowania do epidemii (CEPI) i WHO. Jej celem jest przyśpieszenie rozwoju i produkcji szczepionek przeciw COVID-19 oraz zapewnienie uczciwego i równego dostępu do tych szczepionek dla każdego kraju na świecie. UNICEF we współpracy z odnawialnym funduszem PAHO kieruje działaniami związanymi z pozyskiwaniem i dystrybucją szczepionek przeciw COVID-19 w imieniu COVAX Facility.

Informacje o Służbach Charytatywnych Świętych w Dniach Ostatnich

Służby Charytatywne Świętych w Dniach Ostatnich to humanitarna organizacja Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, która do tej pory wsparła w 152 krajach 1050 programów pomocy związanych z COVID-19. Służby Charytatywne Świętych w Dniach Ostatnich udzielają finansowego wsparcia czołowym światowym partnerom w zakresie produkcji i dystrybucji szczepionek, monitorowania zachorowań, reagowania na epidemię, szkolenia pracowników służby zdrowia oraz opracowywania programów eliminacji i zwalczania chorób. W wyniku tych działań więcej dzieci jest zaszczepionych i mniej osób traci życie z powodu odry, różyczki, tężca u matki i noworodka, polio, biegunki, zapalenia płuc i żółtej febry.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.