Mormon Newsroom
Artykuły prasowe

Służby Charytatywne ŚwDO zmieniają nazwę na Służby Charytatywne Świętych w Dniach Ostatnich

Nowa oficjalna nazwa dla działań humanitarnych Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich brzmi: Służby Charytatywne Świętych w Dniach Ostatnich (wcześniej: Służby Charytatywne ŚwDO). Zmiana ta przypomina światu, że Służby Charytatywne Świętych w Dniach Ostatnich działają dzięki hojnym datkom świętych w dniach ostatnich oraz sympatyków Kościoła, którzy pragną zmieniać świat na lepsze. Modyfikacja ta odzwierciedla również poprawną nazwę członków przywróconego Kościoła Jezusa Chrystusa i ich zobowiązanie naśladowania Go.

Działania humanitarne Kościoła oficjalnie zaczęły się w 1985 roku, kiedy Prezydent Ezra Taft Benson zaapelował o szczególny post w celu zebrania datków na potrzeby ofiar klęski głodu w Etiopii. Od tamtego czasu Służby Charytatywne Świętych w Dniach Ostatnich pomogły milionom ludzi w 195 krajach.

Służby Pomocy Rodzinie ŚwDO to teraz Służby Pomocy Rodzinie                                                                                                                                       

Służby Pomocy Rodzinie ŚwDO, które zapewniają wsparcie dla zdrowia emocjonalnego i psychicznego, by wzmacniać poszczególnych członków, rodziny i pary, będą się teraz nazywać: Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich —Służby Pomocy Rodzinie (Służby Pomocy Rodzinie). Konsultanci w Służbach Pomocy Rodzinie zapewniają też wsparcie psychologiczne dla przywódców kościelnych, aby przybliżyć im potrzeby i problemy, z jakimi mierzą się osoby, którym służą, i zaznajomić ich z dostępnymi materiałami i formami pomocy.

Na całym świecie jest 430 psychologów Służb Pomocy Rodzinie oraz ponad 3700 misjonarzy Służb Pomocy Rodzinie działających w 114 biurach w 17 krajach.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.