Artykuły prasowe

Rozpoczęto zdjęcia do serii filmów zatytułowanych „Mormoni w Europie”

 

Przed końcem 2018 roku ekipy filmowe odwiedzą 25 krajów Europy, aby nakręcić krótkie filmy przedstawiające lokalnych członków Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, znanych powszechnie jako mormoni. Projekt, kryjący się pod wspólnym tytułem „Mormoni w Europie”, realizowany jest przez Kościół i przedstawia osobiste historie członków Kościoła, którzy odnaleźli sens życia i z wiarą stawiają czoła przeciwnościom.

Projekt jest pierwszym tej rangi przedsięwzięciem mającym na celu sfilmowanie rodzin, pojedynczych osób i misjonarzy mówiących w językach ojczystych. Kościół planuje aby seria liczyła nie mniej niż 10  krótkich filmów dla każdego kraju. Zdjęcia do jednej z części serii, która zostanie nakręcona na Węgrzech, rozpoczęły się 21 i 22 października 2017 roku w Budapeszcie.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.