Mormon Newsroom
Artykuły prasowe

RootsTech ogłasza plany zorganizowania w Londynie międzynarodowej konferencji w 2019 r.

RootsTech, największa na świecie konferencja specjalistyczna na temat historii rodziny i technologii, z radością ogłasza, że przekracza międzynarodowe granice i w 2019 r. odbędzie się w Wielkiej Brytanii. RootsTech zorganizuje konferencję w Londynie. Odbędzie się ona od 24 do 26 października 2019 r. w ExCeL London Convention Centre. RootsTech, którego gospodarzem jest FamilySearch, to konferencja o zasięgu ogólnoświatowym, honorująca międzypokoleniowe rodziny. Ludzie w różnym wieku są inspirowani, by odkrywać informacje oraz dzielić się swoimi wspomnieniami i koneksjami rodzinnymi. Jest to obecnie największe na świecie zgromadzenie o tej tematyce, które przyciąga dziesiątki tysięcy uczestników z całego świata.

„Jesteśmy niesamowicie podekscytowani, że możemy dzielić się naszą wiedzą i radością w Londynie z naszymi przyjaciółmi z Wielkiej Brytanii i innych krajów”, powiedział Steve Rockwood, dyrektor naczelny FamilySearch International. Na całym świecie wzrasta zainteresowanie odkrywaniem informacji o rodzinie, szczególnie w Europie, Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie. Ta konferencja da możliwość uczestnictwa osobom, które nie mogą wziąć w niej udziału w Salt Lake City. Będziemy dzielić się naszą radością, materiałami, wiedzą i motywacją, aby uczestnicy zdobyli więcej informacji o sobie i swoich rodzinach.

Konwencja RootsTech w Londynie będzie prowadzona według podobnego modelu, który od ponad dziewięciu lat jest z powodzeniem stosowany w Salt Lake City w stanie Utah. Podczas RootsTech w Londynie planujemy ponad 150 wykładów tematycznych, wygłaszanych przez specjalistów. Zorganizujemy ciekawą wystawę, na której wystawcy z całego świata zaprezentują usługi i rozwiązania techniczne związane z historią rodziny. Będzie miejsce na rozrywkę oraz inspirujące główne sesje spotkań.

„Taki model wydarzenia sprawdził się i we wspaniały sposób angażuje ludzi w odkrywanie historii rodziny, niezależnie od wieku czy doświadczenia genealogicznego. Wszyscy są mile widziani na RootsTech”, powiedziała Jen Allen, dyrektor organizacyjny konferencji. „Cieszymy się, że możemy rozszerzyć działalność RootsTech, jako organizacji zrzeszającej globalną społeczność, aby każdy mógł odkrywać informacje o swojej rodzinie oraz pogłębiać poczucie przynależności, które ma w sercu”.

Konferencja RootsTech w Londynie nie zastąpi dorocznej konferencji w Salt Lake City, ale będzie dodatkowym wydarzeniem RootsTech. Wszystkie sesje konferencji RootsTech w Londynie prowadzone będą w języku angielskim. Rejestracja na konferencję RootsTech w Londynie rozpocznie się w lutym 2019 r. Aby dowiedzieć się więcej i śledzić dalsze informacje o tym wydarzeniu, wejdź na stronę internetową: RootsTech.org/London.

Informacje o FamilySearch

FamilySearch International jest największą organizacją genealogiczną na świecie. FamilySearch jest organizacją non-profit, opartą na pracy wolontariuszy, a jej działalność finansuje Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Miliony ludzi korzysta z materiałów, źródeł i usług FamilySearch, poszerzając swoją wiedzę o historii własnej rodziny. Aby pomóc w tym wielkim przedsięwzięciu, FamilySearch oraz poprzedzające ją organizacje od ponad 100 lat aktywnie gromadzą, przechowują i udostępniają dane genealogiczne z całego świata. Użytkownicy mogą bezpłatnie korzystać z usług i materiałów FamilySearch dostępnych on-line na stronie FamilySearch.org bądź w jednym z ponad 5 000 centrów historii rodziny, które znajdują się w 129 krajach, a także w głównej Bibliotece Historii Rodziny w Salt Lake City w stanie Utah.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.