Artykuły prasowe

RootsTech i Dzień odkryć rodzinnych

„Pamiętaj” to temat przewodni RootsTech 2024, trzydniowej globalnej konferencji on-line poświęconej rodzinie, która odbędzie się w Salt Lake City, w stanie Utah, w dniach 29 lutego — 2 marca br.

RootsTech, której co roku gospodarzem jest FamilySearch International i której sponsorem jest Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, jest największym na świecie wydarzeniem poświęconym historii rodziny. Składają się na nią wydarzenia odbywające się w Centrum Kongresowym Salt Palace w Salt Lake City, uzupełniane przez doświadczenia on-line.

RootsTech24_01.jpegDownload Photo

Oczekuje się, że miliony wirtualnych i osobistych uczestników wezmą udział w inspirujących przemówieniach głównych prelegentów, w zajęciach dydaktycznych, skorzystają z innowacyjnych technologii oraz zdobędą umiejętności, które pomogą im pamiętać i świętować rodzinę, życie, przygodę i wspomnienia.

„W naturalny ludzki sposób pamiętamy o decydujących doświadczeniach w naszym życiu i o ludziach, którzy wywarli na nas wpływ” — powiedziała Jen Allen, Dyrektor ds. wydarzeń w FamilySearch. „RootsTech 2024 pomoże nam pamiętać o ludziach i doświadczeniach, ale także zastanowić się nad tym, jak sami chcemy, żeby o nas pamiętano w przyszłości”.

Jan-Friedrich Hadzik, członek Kościoła z Niemiec, powiedział: „Trzy lata temu po raz pierwszy uczestniczyłem w konferencji RootsTech on-line. Uczestnictwo w konferencji z domu było niezwykle łatwe i niesamowite było widzieć, jak setki miłośników historii rodziny spotykają się, aby uczyć się, śmiać się i wspólnie spędzać czas. Fantastycznie było zobaczyć dużą scenę, na której prezentowane są nowoczesne technologie i celebrytów przytaczających swoje rodzinne historie. To naprawdę, jak powiedział Prezydent Nelson, siła na rzecz pokoju i miłości. Od tamtej pory nie przegapiłem żadnego RootsTech”.

Dzień odkryć rodzinnych

Dzień odkryć rodzinnych to jednodniowe wydarzenie przeznaczone specjalnie dla świętych w dniach ostatnich, które odbędzie się ostatniego dnia konferencji RootsTech, 2 marca, w godzinach od 9:00 do 15:00 (czasu górskiego). W jego trakcie wyświetlony zostanie nigdy wcześniej niepublikowany film przedstawiający zmarłego już Prezydenta M. Russella Ballarda z Kworum Dwunastu Apostołów, który został nagrany przed jego śmiercią. W filmie Prezydent Ballard wspomina chwile ze swojego małżeństwa i mówi o doświadczeniach, które pomogły mu odkrywać własną rodzinę. Film można obejrzeć on-line na stronie RootsTech.org, na kanale FamilySearch na YouTubie, w aplikacji Gospel Stream, na stronie Broadcasts.ChurchofJesusChrist.org oraz w aplikacji Biblioteka ewangelii o 20:30 (GMT) i 21:30 (CET).

Języki i opcje oglądania transmisji

Materiały z konferencji RootsTech i Dnia odkryć rodzinnych będą dostępne w języku angielskim, hiszpańskim, portugalskim, francuskim, włoskim, niemieckim, japońskim, koreańskim, kantońskim, mandaryńskim, kambodżańskim, holenderskim, fidżyjskim, węgierskim, indonezyjskim, mongolskim, norweskim, samoańskim, tajskim, tongańskim, wietnamskim i tagalskim. Dzień odkryć rodzinnych będzie dostępny także w języku rosyjskim.

Poza stroną RootsTech.org sesje będą transmitowane na kościelnym kanale „Inspiration” na YouTubie oraz w aplikacji Gospel Stream w języku angielskim, hiszpańskim, portugalskim i francuskim (aplikację można pobrać na Apple Mobile, Apple TV, Google Play, Google TV, Roku i urządzenia Amazon Fire).

Jak się zarejestrować

Rejestracja na wszystkie trzy dni konferencji RootsTech jest nadal otwarta na stronie RootsTech.org. Program zajęć dostępny jest także on–line.

Bezpłatne wydarzenie on-line oferuje:

  • Ponad 200 nowych sesji i zajęć na żądanie w ponad 20 językach
  • Prezentacje na scenie głównej i głównych prelegentów
  • Wsparcie na czacie i konsultacje badawcze on-line
  • Kontakt z kuzynami za pomocą Krewni na RootsTech i poprzez serwis messengera.
  • Wirtualna sala wystawowa

Główni prelegenci

Do głównych prelegentów zaliczają się komik Henry Cho; Lynne M. Jackson, potomkini Dreda i Harriet Scottów oraz Nancy Borowick, światowej sławy fotografka Sony Artisan.

Więcej informacji o RootsTech 2024, w tym o głównych prelegentach, znajdziesz na stronie RootsTech.org.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.