Artykuły prasowe

Przywódcy Kościoła zachęcają członków do zawierania przymierzy i pogłębiania relacji z Jezusem Chrystusem

Ogłoszono budowę 15 nowych świątyń, w tym jednej w Edynburgu w Szkocji

Członkowie Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich podczas ogólnoświatowej Wiosennej Konferencji Generalnej, 2024, która odbyła się w Centrum Konferencyjnym w Salt Lake City, zostali zaproszeni, aby częściej uczęszczać do świątyni i do okazywania większej wierności przymierzom zawartym z Bogiem. Russell M. Nelson, Prezydent Kościoła, oświadczył, że „nic nie pomoże (…) bardziej trzymać się żelaznego pręta niż oddawanie czci Bogu w świątyni tak często, jak pozwalają na to okoliczności”.

Konferencje generalne Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich odbywają się co 6 miesięcy. Ogólnoświatowi przywódcy Kościoła przemawiają do członków i sympatyków na całym świecie. Pięć sesji konferencji, które miały miejsce 6–7 kwietnia 2024 r., transmitowano na żywo w 70 językach. Kolejne 30 języków będzie dodane do nagrań w ciągu kilku następnych dni. 

Plan Boga jest tak skonstruowany, aby sprowadzić każdego do domu, powiedział Starszy Patrick Kearon z Anglii. Starszy Kearon jest nowym członkiem Kworum Dwunastu Apostołów. Plan Boży został skonstruowany tak, aby sprowadzić Jego dzieci do domu, a nie aby je wykluczyć, powiedział.

Siostra J. Anette Dennis, przywódczyni kobiecej organizacji, przemawiała o zawieraniu przymierzy z Bogiem. Przypomniała członkom, że mamy przywilej i błogosławieństwo bycia zaproszonymi do nawiązania relacji z Bogiem opartej na przymierzu, w której nasze życie może stać się symbolem tego przymierza. Następnie powiedziała, że przymierza budują taki rodzaj relacji, który pozwala Bogu kształtować i zmieniać nas z czasem oraz podnosić nas, abyśmy stali się bardziej podobni do Jezusa Chrystusa.

Starszy Massimo De Feo, Siedemdziesiąty Przedstawiciel Władz Generalnych i Prezydent Obszaru Europy Środkowej, wykorzystał nowotestamentową historię niewidomego mężczyzny, aby nauczać trzech zasad, jak zachować wyraźny duchowy wzrok. Pierwszą zachowujemy, gdy skupiamy się na Jezusie Chrystusie i pozostajemy oddani temu, o czym wiemy, że jest prawdą. Drugą zachowujemy, gdy „pozostawiamy naturalnego człowieka za sobą, pokutujemy i zaczynamy nowe życie w Chrystusie”. Trzecią zasadę zachowujemy, gdy słuchamy głosu Pana i pozwalamy Mu się prowadzić.

Starszy Dieter F. Uchtdorf z Kworum Dwunastu Apostołów wskazał kroki do odnalezienia poprzez Jezusa Chrystusa pokoju na wyższym poziome oraz wyższej radości — celu planu Boga dla Jego dzieci.  Urodzony w Niemczech apostoł powiedział: „Jeśli czujecie, że mogło by być więcej radości tego rodzaju w waszym życiu, zapraszam was do rozpoczęcia podróży, podążając za Jezusem Chrystusem i jego naukami”.

Starszy Jack N. Gerard, drugi doradca w Prezydium Obszaru Europy Środkowej, przemawiał o uczciwości. „Wykazywanie się uczciwością w naszych wyborach jest zewnętrznym wyrazem wewnętrznego zobowiązania do podążania za Zbawicielem Jezusem Chrystusem”, powiedział.

Starszy Jeffrey R. Holland z Kworum Dwunastu Apostołów przypomniał wszystkim, że „Bóg wysłuchuje każdej modlitwy, jaką ofiarujemy, i odpowiada na każdą z nich zgodnie z tym, jaką ścieżkę wyznaczył do naszego udoskonalenia”. Następnie Starszy Holland potwierdził, że „z powodów znanych jedynie Bogu odpowiedzi na modlitwy są udzielane inaczej, niż mamy nadzieję — ale są one słyszane, i otrzymujemy na nie odpowiedzi zgodnie z Jego niezawodną miłością i pozaziemskim wyczuciem czasu”.

Siostra Susan H. Porter, przywódczyni kościelnej organizacji dziecięcej, zaprosiła wszystkich, aby modlili się, by poznać Boga, wzrastać osobiście i pokazać Bogu swoją miłość do bliźnich.

Podczas konferencji członkowie Kościoła poparli zmiany w przywództwie. Powołane zostało nowe Generalne Prezydium Szkoły Niedzielnej. Ośmiu Siedemdziesiątych Przedstawicieli Władz Generalnych zostało odwołanych i otrzymało status emerytowanych. Jedenastu nowych Siedemdziesiątych Obszaru zostało powołanych w miejscach na całym świecie; trzech z nich rozpocznie służbę w Obszarze Europy Środkowej Kościoła od 1 sierpnia 2024 r.

Siedemdziesiąci w Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich służą jako „szczególni świadkowie” i wspierają Dwunastu Apostołów w dziele „budowania kościoła i regulowania jego spraw”.

Podczas ostatniej sesji Wiosennej Konferencji Generalnej w 2024 roku Prezydent Russell M. Nelson ogłosił budowę 15 nowych świątyń:

 • Uturoa, Polinezja Francuska
 • Chihuahua, Meksyk
 • Florianópolis, Brazylia
 • Rosario, Argentyna
 • Edynburg, Szkocja
 • Brisbane, Południowa część Australii
 • Victoria, Kolulmbia Brytyjska
 • Yuma, stan Arizona
 • Houston, Południowa część stanu Teksas
 • Des Moines, stan Iowa
 • Cincinnati, stan Ohio
 • Honolulu, Hawaje
 • West Jordan, stan Utah
 • Lehi, stan Utah
 • Maracaibo, Wenezuela

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.