Artykuły prasowe

Program kościelny wspiera proces uzdrowienia osób dotkniętych przemocą seksualną

„Czuję się akceptowana i kochana”. „Teraz mam nadzieję”. „Miałam depresję i nic mi się nie chciało. Teraz chcę czegoś dla siebie”. „Płaczę, i to są łzy szczęścia”. „Oczekuję tego spotkania przez cały tydzień”. „Te lekcje wsiąkają w moją duszę i czuję się emocjonalnie lżejsza”. To wypowiedzi uczestniczek grupy „Uzdrowienie osób dotkniętych przemocą seksualną”, która jest systemem wsparcia wdrażanym przez Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich w Europie od 2021 roku.

W czerwcu 2021 r. biuro Służb Pomocy Rodzinie w Obszarze Europy rozpoczęło jako pierwsze poza Stanami Zjednoczonymi realizację programu „Uzdrowienie osób dotkniętych przemocą seksualną”. Nastąpiło to po zapoznaniu się z konkretnym przypadkiem przemocy w Europie oraz tym, jaki wpływ to wydarzenie wywarło na tę osobę i jej rodzinę.

HealingfromAbuse01
HealingfromAbuse01
Przewodnik dla prowadzącego grupę wprogramie „Uzdrowienie osób dotkniętych przemocą seksualną".2022 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Program „Uzdrowienie osób dotkniętych przemocą seksualną” został opracowany i wprowadzany przez Służby Pomocy Rodzinie w Stanach Zjednoczonych. Wtedy podjęto decyzję o rozpoczęciu procesu wdrażania tego programu i dostosowania go do potrzeb członków Kościoła w Europie.

Do zamkniętej grupy on-line zostały zaproszone anglojęzyczne siostry w całej Europie. Pierwsze grupy były prowadzone przez June Ferreirę, psycholożkę i psychoterapeutkę z Wielkiej Brytanii oraz Siostrę Lizbeth Rencher, misjonarkę–seniorkę i licencjonowaną psycholożkę.

Podczas dwunastu lekcji omawiane są edukacyjne, duchowe i terapeutyczne metody prowadzące do uzdrowienia. Program skupia się głównie na Zbawicielu, Jezusie Chrystusie oraz uzdrawiającej mocy Jego Zadośćuczynienia.

Informacja o istnieniu tej grupy obiegła całą Europę i zainteresowanie nią jest duże. Teraz prowadzone są grupy w języku hiszpańskim, francuskim i angielskim. W następnym kwartale zostaną otwarte grupy w języku fińskim, portugalskim, niemieckim i włoskim. Kiedy kobiety w Kościele dowiadują się o tym programie, często mówią, że czekały lub miały nadzieję na wprowadzenie metody opartej o ewangelię, która sprzyjałaby procesowi ich uzdrowienia.

„Dowiedziałam się, że potrzebny jest tylko jeden krok naprzód, by wyjść z ciemności, w jakiej się żyje”, powiedziała jedna z uczestniczek programu. Inna podsumowała: „Mam narzędzia, które pomogą mi zmienić swoje życie i dadzą mi ochronę”. Po ukończeniu tego programu, jedna z osób doszła do następującego wniosku: „Zadośćuczynienie Zbawiciela jest realne. On został posłany, by nas uratować i uzdrowić osobiście. On ma większą moc niż nasz ból. Zaufajcie, że Zadośćuczynienie może naprawdę zadziałać w waszym przypadku”.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.