Mormon Newsroom
Artykuły prasowe

Prezydent Portugalii, Marcelo Rebelo de Sousa, odwiedził Świątynię w Lizbonie

Prezydent otrzymał zapis historii swojej rodziny od wyższego rangą przywódcy w Kościele

29 sierpnia 2019 r. prezydent Republiki Portugalskiej, Marcelo Rebelo de Sousa, zwiedził Świątynię  w Lizbonie w Portugalii, należącą do Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Przy okazji tej historycznej wizyty prezydent Portugalii otrzymał zapis historii swojej rodziny z rąk Starszego José A. Teixeiry z Prezydium Siedemdziesiątych. Ów zapis obejmuje wykres czterech pokoleń oraz książkę dokumentującą pochodzenie prezydenta.

 

Przyjmując zapis historii rodziny, prezydent Rebelo de Sousa powiedział: „Kiedy mój dziadek był młodym chłopcem, pojechał do Brazylii. Później pojechał do Angoli i został znanym businessmanem. Historie takie jak ta są bardzo ważne. Rodzina jest ważną cześcią Kościoła, w co wierzę. Rodzina jest podstawą społeczeństwa. ”.

Starszy Teixeira, Portugalczyk i członek nawrócony do Kościoła, powiedział, że badanie historii rodziny jest ściśle związane ze świątyniami Kościoła. „Świątynie są świętymi domami Boga i w nich odbywają się obrzędy, które przyjmujemy dla siebie oraz w imieniu przodków, by nasze rodziny mogły być połączone na zawsze. To powód, dla którego jesteśmy gorliwie zaangażowani w badania genealogiczne”.

Oprócz Starszego Teixeiry prezydentowi Rebelo de Sousa towarzyszył Starszy Gary B. Sabin, Prezydent Obszaru Europy w Kościele, oraz Starszy Joaquim Moreira, Siedemdziesiąty Obszaru odpowiedzialny za dni otwarte świątyni.

Delegacja zwiedziła lizbońską świątynię oraz przyległe tereny. Prezydent Rebelo de Sousa mógł przyjrzeć się z bliska wyrafinowanej architekturze budynku oraz salom obrzędów, w których członkowie uczą się o celu życia i składają obietnice służby Jezusowi Chrystusowi.

Starszy Teixeira zachęcał inne osoby do odwiedzania świątyni w czasie dni otwartych: „Chciałbym, by ludzie przychodzili i oglądali tę świątynię. Jest piękna, ale, co ważniejsze, wiele mówi o istocie życia i o tym, czym jest życie dla nas jako rodzin. To, co robimy w świątyni, nie jest tajemnicą, jest za to czymś specjalnym i świętym”.

Lizbońska świątynia będzie otwarta dla publiczności do 7 września 2019 r. Zostanie poświęcona w niedzielę 15 września 2019 r. w czasie trzech sesji poświęcających, które poprowadzi Starszy Neil L. Andersen z Kworum Dwunastu Apostołów. Przebieg sesji będzie transmitowany do domów spotkań Kościoła w Portugalii. Ta świątynia stanie się 166. działającą świątynią Kościoła na świecie.

W Portugalii żyje obecnie około 45 tys. członków w ponad 65 kongregacjach. Wielu z nich jest przedstawicielami drugiego lub trzeciego pokolenia świętych w dniach ostatnich. Pierwsi misjonarze przybyli do Portugalii w 1975 r. i niedługo potem powstała mała społeczność wyznawców.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.