Artykuły prasowe

Prezydent Nelson przemawia podczas krajowej konferencji NAACP

Prezydent Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przypomniał uczestnikom 110. corocznej konferencji Krajowego Stowarzyszenia na Rzecz Popierania Ludności Kolorowej (NAACP), którzy zebrali się w niedzielę w Detroit, że różnice nie muszą podważać wspólnego w społeczeństwie człowieczeństwa.

 

„Wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni i Bóg uczynił nas odpowiedzialnymi za to, by starać się czynić życie lepszym dla otaczających nas ludzi”, powiedział wieczorem Prezydent Russell M. Nelson podczas dziewięciominutowego przemówienia. „Nie musimy być do siebie podobni ani wyglądać tak samo, aby okazywać miłość sobie nawzajem. Nie musimy się nawet ze sobą zgadzać, żeby okazywać sobie miłość. Jeśli mamy nadzieję na odzyskanie życzliwości i poczucia człowieczeństwa, których tak bardzo nam brakuje, każdy z nas po kolei musi rozpocząć ten proces od siebie”. Przeczytaj cały transkrypt wystąpienia Prezydenta Nelsona.

„Wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni i Bóg uczynił nas odpowiedzialnymi za to, by starać się czynić życie lepszym dla otaczających nas ludzi” — Prezydent Nelson

W ciągu ostatnich 18 miesięcy Pierwsze Prezydium nadało wysoki priorytet partnerstwu z NAACP. Przedstawiciele obu organizacji spotkali się kilka razy, aby powziąć wspólne wysiłki na rzecz edukacji w Chicago i San Francisco oraz inicjatywy dotyczącej zatrudnienia w Houston i Charlotte. Dostosowali materiały i programy kościelnych służb ds. samowystarczalności, aby były jak najbardziej skuteczne w przypadku tej inicjatywy. Przedstawiciele obu organizacji spotkali się również na Placu Świątynnym w maju zeszłego roku, aby wezwać wszystkich ludzi, organizacje i rządy do współpracy mającej na celu osiągnięcie większej dozy kultury i harmonii na gruncie rasowym. W lipcu ubiegłego roku Starszy Jack N. Gerard, Siedemdziesiąty, przemawiał na 109. corocznej konferencji NAACP w San Antonio w Teksasie.

„Modlę się, abyśmy coraz częściej mogli siebie nazywać dobrymi przyjaciółmi” — podsumował w niedzielę Prezydent Nelson. „Obyśmy kroczyli naprzód, starając się być przykładem tych dwóch wielkich przykazań — by kochać Boga i kochać każde z Jego dzieci. Obyśmy ręka w rękę i ramię w ramię starali się podbudowywać naszych braci i siostry na całym świecie, na wszelkie możliwe sposoby, a świat ten już nigdy nie będzie taki sam”.

Na początku tego roku Kościół uhonorował zobowiązanie NAACP do promowania równości i sprawiedliwości w społeczeństwie.

„Czuję się zaszczycony, że Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich jednoczy się z NAACP, aby rozwijać równość i sprawiedliwość dla wszystkich” — powiedział Derrick Johnson, prezes i dyrektor generalny NAACP. „Musimy uznać i zaakceptować znaczenie budowania przyjaźni z tymi, którzy podnoszą świadomość tego narodu — ten Kościół zobowiązuje się to właśnie czynić”.

Oprócz wspólnych działań z NAACP, Kościół stara się wzmocnić Afroamerykanów i ich rodziny poprzez genealogię. Kościół pomaga Afroamerykanom śledzić ich korzenie tak dalece w przeszłość, jak to tylko możliwe. W lutym tego roku Kościół przekazał 2 miliony dolarów Międzynarodowemu Muzeum Afroamerykańskiemu (IAAM), które zostanie otwarte w 2021 roku na dawnym Nabrzeżu Gadsdena w Charleston w Południowej Karolinie. W grudniu 2016 r. Kościół przekazał zindeksowaną bazę danych historycznych Biura Rejestrów Wyzwolonych Narodowemu Muzeum Historii i Kultury Afroamerykańskiej przy Instytucie Smithsonian w Waszyngtonie. Baza danych zawiera informacje genealogiczne o wyzwolonych Afroamerykanach po wojnie secesyjnej.

Od chwili powołania na Prezydenta Kościoła w 2018 roku prorok jasno wypowiada się i działa na rzecz budowania mostów porozumienia ze wszystkimi narodami, wyznaniami, kulturami i wspólnotami.

„Tylko zrozumienie prawdziwego charakteru ojcostwa Boga może zapewnić pełne uznanie prawdziwego braterstwa mężczyzn i prawdziwej wspólnoty kobiet” — powiedział Prezydent Nelson podczas świętowania różnorodności i jedności w Kościele w 2018 roku. „Takie podejście inspiruje nas gorącym pragnieniem budowania mostów współpracy zamiast murów segregacji”.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.