Artykuły prasowe

Poświęcenie Świątyni w Rzymie

Świątynia w Rzymie we Włoszech Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich została poświęcona. W marcową chłodną i zachmurzoną niedzielę prezydent Kościoła Russell M. Nelson poprowadził ceremonię wmurowania kamienia węgielnego, która symbolizuje ukończenie budowy świątyni i gotowość do jej poświęcenia i przeznaczenia do wykonywania świętych obrzędów. Ceremonia ta jest też nawiązaniem do Chrystusa, który jest głównym kamieniem węgielnym Kościoła.

Podczas tej ceremonii przewodniczący przywódcy wraz z małżonkami wyszli na chwilę ze świątyni, aby umieścić zaprawę murarską wokół kamienia węgielnego. Prezydent Nelson powiedział: „Teraz przystąpimy do zwieńczenia prac związanych z ukończeniem budowy tej świątyni. Umieścimy zaprawę murarską w szczelinach. Szczerze mówiąc, myślę, że fachowcy pewnie będą musieli po nas poprawiać i zrobić to na nowo”. Wspomniał, że Świątynia w Rzymie we Włoszech to 162. czynna świątynia Kościoła, a budowa kolejnych 40 świątyń trwa lub została ogłoszona.

 

Do kładzenia zaprawy murarskiej zaproszono również dzieci. Była pośród nich 7-letnia Elena Malara z Monterotondo we Włoszech. „Cieszę się, że umieściłam zaprawę murarską w kamieniu”, powiedziała Elena. Jej ojciec, Federico Malara, powiedział: „Przyjazd na poświęcenie Świątyni w Rzymie we Włoszech to coś pięknego. Nam jako rodzinie sprawiło to ogromną radość”. Matka Eleny, Maria Irma Curatola Malara, dodała: „Jesteśmy bardzo wzruszeni. Nasze córki mają okazję ujrzeć Prezydenta Nelsona i poczuć tutaj pięknego ducha. Doświadczenie to na zawsze pozostanie głęboko w ich sercach”.

Pod koniec pierwszej z siedmiu sesji poświęcających, które zostały zaplanowane na trzy dni, Prezydent Nelson zmówił modlitwę poświęcającą. Powiedział: „Będąc w tym pradawnym, wspaniałym mieście, które istnieje od biblijnych czasów — pośród tego historycznego włoskiego narodu — pamiętamy o posłudze dwóch apostołów Twojego Syna, Piotra i Pawła, którzy byli błogosławieństwem na tej ziemi z racji wykonanej przez nich służby. Niech wpływ ich trwałego świadectwa o Jezusie Chrystusie wciąż będzie silny pośród ważnych wartości krzewionych przez ten wspaniały kraj”.

W dalszej części modlitwy powiedział: „Jesteśmy wdzięczni za wsparcie przywódców religijnych, przedstawicieli władz i przywódców społecznych, którzy okazali jakże docenianą dobrą wolę i pragnienie, aby ta święta świątynia powstała tutaj w Rzymie. Prosimy, abyś pobłogosławił ich za życzliwość i umocnił w nich to trwałe pragnienie, by zachowywać wolność religijną dla wszystkich ludzi”.

Odnosząc się do błogosławieństw świątyni, Debora Siniscalchi powiedziała: „Czuję się wielce błogosławiona, ponieważ w ten sposób odnalazłam Jezusa Chrystusa”. Anna Marie Gambardellla dodała: „To nie tylko miejsce, w którym odnajdujemy odpowiedzi, jest to także miejsce, w którym czujemy bliskość Pana. Świątynia jest źródłem spokoju”. 

Prezydent Nelson brał udział w każdej z trzech niedzielnych sesji i wygłosił modlitwy poświęcające. Starszy Massimo De Feo, Siedemdziesiąty, prowadził każdą sesję. Odbędą się jeszcze po dwie sesje poświęcające, w poniedziałek 11 marca i we wtorek 12 marca 2019 r.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.