Artykuły prasowe

Podczas konferencji odbywającej się w kwietniu 2019 roku ogłoszono nowe Prezydium Szkoły Niedzielnej oraz nazwiska Przedstawicieli Władz Generalnych

Podczas sobotniej sesji popołudniowej Prezydent Dallin H. Oaks z Pierwszego Prezydium Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich ogłosił powołanie dziesięciu Siedemdziesiątych Przedstawicieli Władz Generalnych oraz 55 Siedemdziesiątych Obszaru. Ogłosił też nazwiska osób nowo powołanych do Generalnego Prezydium Szkoły Niedzielnej, które zastąpią Brata Tada R. Callistera, Brata Devina G. Durranta i Brata Briana K. Ashtona, którzy służyli jako prezydium przez pięć lat. Brat Mark L. Pace jest nowym prezydentem, a Brat Milton Camargo i Brat Jan E. Newman są jego doradcami.

Siedemdziesiąci Przedstawiciele we Władzach Generalnych służą w Prezydium Siedemdziesiątych, w prezydiach obszarów oraz zajmują inne administracyjne funkcje w siedzibie głównej Kościoła. Pod kierunkiem Kworum Dwunastu Apostołów często podróżują, aby spotykać się z przywódcami kościelnymi, misjonarzami i członkami w lokalnych kongregacjach Kościoła oraz ich nauczać. Mają oni upoważnienie do tego, by służyć w każdym miejscu na świecie, podczas gdy upoważnienie Siedemdziesiątych Obszaru jest na ogół ograniczone do obszaru, na którym służą.

Członkowie Generalnego Prezydium Szkoły Niedzielnej doradzają w kwestiach dotyczących Szkoły Niedzielnej. Wszyscy członkowie Kościoła w wieku powyżej 12 lat są zachęcani do uczestnictwa w zajęciach Szkoły Niedzielnej, które odbywają się dwa razy w miesiącu jako część regularnych nabożeństw. Celem zajęć jest nauczanie ewangelii Jezusa Chrystusa i wzmacnianie osób i rodzin.

Poniżej znajdują się linki do informacji biograficznych nowych Siedemdziesiątych Przedstawicieli Władz Generalnych i członków Generalnego Prezydium Szkoły Niedzielnej, jak i nazwiska nowych Siedemdziesiątych Obszaru.

Siedemdziesiąci Przedstawiciele Władz Generalnych

 

Starszy Rubén V. Alliaud

Rubén Vicente Alliaud, mający 53 lat, urodził się w Buenos Aires, w Argentynie. W 1992 roku poślubił Fabianę Bennett. Są rodzicami sześciorga dzieci.

Starszy Jorge M. Alvarado

Jorge Miguel Alvarado Pazo, mający 48 lat, urodził się w Ponce, w Puerto Rico. W 1992 roku poślubił Cari Lu Rios. Są rodzicami trojga dzieci.

Starszy Hans T. Boom

Hans Theodorus Boom, mający 55 lat, urodził się w Amsterdamie, w Holandii. W 1984 roku poślubił Arienę Johannę Broekzitter. Są rodzicami trojga dzieci.

Starszy L. Todd Budge

Lawrence Todd Budge, mający 59 lat, urodził się w Pittsburgu, w Kalifornii. W 1981 roku poślubił Lori Capener. Są rodzicami sześciorga dzieci.

Starszy Ricardo P. Giménez

Ricardo Patricio Giménez Salazar, mający 47 lat, urodził się w Antofagasta, w Chile. W 1997 roku poślubił Catherine Ivonne Carrazanę Zúñigę. Są rodzicami dwojga dzieci.

Starszy Peter M. Johnson

Peter Matthew Johnson, mający 52 lata, urodził się w Nowym Jorku, w stanie Nowy Jork.. W 1990 roku poślubił Stephanie Lyn Chadwick. Są rodzicami czworga dzieci.

Starszy John A. McCune

John Allen McCune, mający 55 lat, urodził się w Santa Cruz, w Kalifornii. W 1984 roku poślubił Debbrę Ellen Kingsbury. Są rodzicami czworga dzieci.

Starszy James R. Rasband

James Richard Rasband, mający 56 lat, urodził się w Seattle, w stanie Washington. W 1984 roku poślubił Mary Diane Williams. Są rodzicami czworga dzieci.

Starszy Benjamin M. Z. Tai

Benjamin Ming Zhe Tai, mający 46 lat, urodził się w Hongkongu. W 1995 roku poślubił Naomi Toma. Są rodzicami sześciorga dzieci.

Starszy Alan R. Walker

Alan Roy Walker, mający 48 lat, urodził się w Buenos Aires, w Argentynie. W 1993 roku poślubił Ines Marcelę Sulé. Są rodzicami jednego dziecka.

Generalne Prezydium Szkoły Niedzielnej

 
             

Brat Mark L. Pace

Brat Pace urodził się w Buenos Aires, w Argentynie, 1 stycznia 1957 roku. W 1978 roku poślubił Anne Marie Langeland. Są rodzicami siedmiorga dzieci i mają siedemnaścioro wnucząt.

Brat Milton Camargo

Brat Camargo obecnie pracuje jako wiceprezydent programu nauczania ogólnoświatowego programu BYU–Pathway. On i jego żona, Patricia, są rodzicami trojga dzieci i mają trzynaścioro wnucząt.

Brat Jan E. Newman

Brat Newman jest przedsiębiorcą i założył kilka odnoszących sukcesy firm produkujących oprogramowania. On i jego żona, Lucia, są rodzicami sześciorga dzieci i mają ośmioro wnucząt.

Siedemdziesiąci Obszaru

Solomon I. Aliche

Guillermo A. Alvarez

Daren R. Barney

Julius F. Barrientos

James H. Bekker

Kevin G. Brown

Mark S. Bryce

A. Marcos Cabral

Dunstan G. B. T. Chadambuka

Alan C. K. Cheung

Christian C. Chigbundu

Paul N. Clayton

Karim Del Valle

Hiroyuki Domon

Mernard P. Donato

Mark D. Eddy

Zachary F. Evans

Henry J. Eyring

Sapele Fa'alogo Jr.

David L. Frischknecht

John J. Gallego

Efraín R. García

Robert Gordon

Mark A. Gottfredson

Thomas Hänni

Michael J. Hess

Glenn M. Holmes

Richard S. Hutchins

Tito Ibañez

Akinori Ito

Jeremy R. Jaggi

Kelly R. Johnson

Christopher Hyunsu Kim

H. Moroni Klein

'Inoke F. Kupu

Stephen Chee Kong Lai

Victor D. Lattaro

Tarmo Lepp

Itzcoatl Lozano

Kevin J. Lythgoe

Edgar P. Montes

S. Ephraim Msane

Luiz C. D. Queiroz

Ifanomezana Rasolondraibe

Eduardo D. Resek

Tomás G. Román

Ramon E. Sarmiento

Jonathan S. Schmitt

Vai Sikahema

Denelson Silva

Luis Spina

Carlos G. Süffert

Voi R. Taeoalii

Sergio R. Vargas

Markus Zarse

Zostali odwołani następujący Siedemdziesiąci Obszaru:

Victorino A. Babida

L. Todd Budge

Peter M. Johnson

John A. McCune

Mark L. Pace

James R. Rasband

Benjamin M. Z. Tai

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.