Mormon Newsroom
Artykuły prasowe

Piosenka mormońskiej misjonarki zdobywa tysiące fanów

Siostra Erin Roach, pełnoetatowa misjonarka służąca dla Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, dzięki swym piosenkom zdobyła w internecie tysiące fanów. Roach, aktualnie służąca w Niemieckiej Misji w Berlinie, regularnie zamieszcza na Facebooku posty z muzyką skoncentrowaną na Jezusie Chrystusie i występuje z małym przedstawieniem ulicznym, a jej ostatnie piosenki osiągnęły ponad 21 000 odsłon w mediach społecznościowych.

Roach powiedziała, że nauka niemieckiego sprawiała jej trudności i wydawało się jej, że początek jej 18-miesięcznej misji nie był udany. Sama nauczyła się grać na gitarze i, jak mówi, zaczęła pisać piosenki, aby się odstresować.

Natchnieniem do ich pisania była modlitwa, podczas której poczuła potrzebę przeczytania fragmentu Księgi Mormona, pisma świętego podobnego do Biblii. „Przeczytałam fragment o Chrystusie jako skale naszego zbawienia, i wówczas natchnione słowa wypełniły mój umysł. Natychmiast wzięłam kartkę i długopis i zaczęłam pisać. Pięć minut później piosenka była gotowa”, napisała na Facebooku.

Potem Roach skomponowała muzykę i zaśpiewała ją na spotkaniu kościelnym. Jeden ze słuchających podszedł do niej po występie i zaproponował profesjonalne nagranie piosenki. Stworzyli wtedy następujące nagranie: 

W krótkim okresie czterech miesięcy nagranie zyskało 5000 odsłon na Facebooku i ponad 16 000 na YouTubie. Roach powiedziała, że otrzymała mnóstwo pozytywnych komentarzy. Przytoczyła słowa pewnego młodego członka Kościoła, który napisał do niej na Facebooku, że nie był pewien, czy powinien służyć na misji, ale po wysłuchaniu jej piosenki wiedział, że musi to zrobić. „Nie miałam pojęcia, że moja muzyka wywrze tak ogromny wpływ na ludzi”, powiedziała Roach.

Ten nieoczekiwany efekt sprawił, że teraz stara się, aby wszystkie jej nowe piosenki były skoncentrowane na Jezusie Chrystusie. Mówi, że celem jej pisania jest propagowanie „misjonarskiego przesłania, jakim jest zaproszenie ludzi do Chrystusa”.

W każdy poniedziałek Roach i siostra, z którą służy w parze, współpracują z tutejszymi członkami Kościoła, aby zamieścić na Facebooku nowe posty z nagraniami muzyki kościelnej. Nazwa strony to: „Musikalischer Montag” [Muzyczny poniedziałek]:

https://www.facebook.com/musikalischermontag/?hc_ref=ARQ4BfbD1s7vz1Vs0KC-RjXWs_-PParQOs0MyadhxmxRY4W2hT8Q2aK_USOuRGNlozY&fref=nf]. Każdy film zyskuje setki, a czasami nawet tysiące odsłon.

Następny wideoklip Roach planuje zamieścić w lipcu.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.