Artykuły prasowe

Pierwsze Prezydium wyraża miłość i wsparcie dla Francuzów

Flagi Francji powiewają na budynkach kościelnych położonych wokół Placu Świątynnego

Pierwsze Prezydium Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich wydało następujące oświadczenie w związku z atakami terrorystycznymi w Paryżu:

Wspólnie ze społecznością międzynarodową jesteśmy pogrążeni w smutku i żalu, gdy rozmyślamy nad przerażającą tragedią, która wydarzyła się w Paryżu. Modlimy się za tych, którzy ucierpieli, za ich rodziny i bliskich, za przywódców narodów, a szczególnie za Francuzów, gdy szukają ukojenia po gwałcie i stratach, które boleśnie odczuwają. Poleciliśmy aby flagi na Placu Świątynnym zostały opuszczone do połowy masztów oraz aby została wywieszona flaga Francji jako wyraz naszej miłości i wsparcia.  W tych godzinach niepewności i rozpaczy zwracamy się do członków Kościoła na całym świecie o przyłączenie się do nas w modlitwie, aby pokój Zbawiciela Jezusa Chrystusa przyniósł pociechę, uzdrowienie, zrozumienie i nadzieję.

W dzień po tragedii w Paryżu, Starszy Patrick Kearon, Prezydent Obszaru Europy Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, wydał następujące oświadczenie: „Podczas tych pełnych smutku i bólu godzin członkowie Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich w Europie jednoczą się ze wszystkimi przyzwoitymi ludźmi dobrej woli, wyrażając najgłębsze współczucie rodzinom i przyjaciołom ofiar strasznego ataku w Paryżu, który miał miejsce ubiegłego wieczoru. Nasze myśli i modlitwy  kierują w stronę tych którzy ucierpieli, i którzy doświadczają smutku i rozpaczy”.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.