Artykuły prasowe

Ogłoszono uroczystość przełamania ziemi pod budowę Świątyni Lizbona w Portugalii

Jest 148 otwartych świątyń Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich.

Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich ogłosił dzisiaj, że przełamanie ziemi pod budowę Świątyni Lizbona w Portugalii odbędzie się 5 grudnia 2015 r. o godz. 13:00. Lokalizacja miejsca pod świątynię to: Avenida Dom João II, 1990-364 Moscavide, Lisboa. 

Udział w tej uroczystości jest możliwy jednie za zaproszeniem, jednakże zachęcamy wszystkich zainteresowanych do oglądania przekazu w lokalnych domach spotkań.

Świątynia Lizbona w Portugalii będzie pierwszą tego typu budowlą w tym kraju, a 13. w Europie. Obecnie na świecie jest 148 otwartych świątyń Kościoła.

Świątynie świętych w dniach ostatnich różnią się od domów spotkań czy kaplic, gdzie członkowie spotykają się na niedzielne nabożeństwa. Świątynia jest uważana za „dom Pana”, gdzie nauki Chrystusa są wzmacniane poprzez zawieranie małżeństw, chrzest oraz inne obrzędy, które łączą rodziny na wieczność. Wewnątrz świątyni członkowie uczą się więcej o celu życia na ziemi i zawierają przymierza, że będą służyć Jezusowi Chrystusowi i swoim bliźnim.

UWAGA: Podczas ceremonii przełamania ziemi dostępne będzie stanowisko dla mediów. Przedstawiciele mediów powinni być na miejscu nie później niż o godz. 12:30. Mogą wykonywać filmy, zdjęcia i nagrania audio podczas przemówień i przełamywania ziemi pod budowę. Jednakże prosimy przedstawicieli mediów o to, by nie nagrywali modlitwy poświęcającej.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń: W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła znajduje się na stronie: www.mormonnewsroom.com po kliknięciu odnośnika Style Guide na dole strony.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.