Artykuły prasowe

Ogłoszenie lokalizacji Świątyni Birmingham w Anglii

Dom Pana, której plan wzniesienia ogłoszono w 2022 roku pozwoli okolicznym świętym nabrać tempa w ich „duchowym rozpędzie"

Pierwsze Prezydium Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich podało lokalizację Świątyni Birmingham w Anglii. Świątynia zostanie zbudowana na działce o powierzchni 1,1 hektara, zlokalizowanej przy 185–187 Penns Lane, Sutton Coldfield, Birmingham, Anglia.

<p>Miejsce budowy Świątyni Birmingham w Anglii.</p>
Miejsce budowy Świątyni Birmingham w Anglii.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Plany przewidują budowę jednopiętrowej świątyni o powierzchni około 1003 metrów kwadratowych z budynkami mieszkalnymi dla osób uczęszczających do świątyni i udogodnieniami dla gości. Prezydent Kościoła Russell M. Nelson ogłosił plan wzniesienia świątyni podczas konferencji Kościoła w kwietniu 2022 roku. „Pozytywny duchowy rozpęd narasta, gdy oddajemy Bogu cześć w świątyni i wzrasta nasze zrozumienie wspaniałej szerokości i głębi błogosławieństw, które tam otrzymujemy” — powiedział prorok. „Błagam was, abyście przeciwstawiali się światowym wpływom, skupiając się na wiecznych błogosławieństwach świątyni. Wasz czas przynosi błogosławieństwa na wieczność”, powiedział, kiedy ogłaszał budowę 17 nowych świątyń, w tym Świątynię Birmingham w Anglii.

Głoszenie przywróconej ewangelii Jezusa Chrystusa rozpoczęło się w 1837 roku w Wielkiej Brytanii, gdy misjonarze, w tym dwóch członków Kworum Dwunastu Apostołów, zaczęli nauczać w Preston. W XIX wieku ponad 52 tys. nawróconych wyemigrowało z Wielkiej Brytanii, aby dołączyć do głównego korpusu Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich w Stanach Zjednoczonych. Do 1870 roku prawie połowa populacji Utah składała się z brytyjskich imigrantów.

Trzy świątynie w Wielkiej Brytanii to historyczna Świątynia Londyn (poświęcona w 1958 roku), Świątynia Preston (poświęcona w 1998 roku) oraz świątynia Birmingham (ogłoszona w 2022 roku). Świątynia w Birmingham będzie trzecią działającą świątynią w Wielkiej Brytanii, która jest domem dla prawie 187 tys. członków w ponad 315 kongregacjach.

Szczegółowe plany projektu świątyni są wciąż opracowywane. Dalsze informacje, takie jak wizualizacje elewacji i daty rozpoczęcia budowy, zostaną podane do wiadomości publicznej w późniejszym terminie. Twórcy projektu kontynuują współpracę z lokalnymi urzędnikami w kwestii wstępnych planów świątyni w ramach przygotowań do prac budowlanych.

Członkowie Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich uważają świątynie za „dom Pana” i najświętsze miejsca oddawania Bogu czci na ziemi. Świątynie różnią się od kościelnych domów spotkań lub kaplic. Wszyscy są mile widziani na niedzielnych nabożeństwach i innych zajęciach w dni powszednie w lokalnych domach spotkań. Jednak głównym celem świątyń jest umożliwienie wiernym członkom Kościoła uczestniczenia w świętych ceremoniach, takich jak małżeństwa, które łączą rodziny na zawsze.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.