Artykuły prasowe

Ogłoszenie lokalizacji Świątyni Barcelona w Hiszpanii

Będzie to drugi dom Pana w Hiszpanii

Pierwsze Prezydium Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przygotowało informację o lokalizacji Świątyni Barcelona w Hiszpanii.

Barcelona Spain Temple 01
Barcelona Spain Temple 01
Mapa przedstawiająca lokalizację Świątyni Barcelona w Hiszpanii.2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Świątynia ta zostanie wybudowana na skrzyżowaniu Avinguda de la Vía Augusta i Avinguda de la Clota, Sant Cugat del Vallès, w Barcelonie, w Hiszpanii. Plany zakładają dwupiętrową świątynię o powierzchni około 2550 m2. W dodatkowym budynku o powierzchni około 1260 m2 będzie mieścić się hotel dla osób odwiedzających, centrum dla przyjezdnych, jak też centrum dystrybucji, które będzie znajdować się na działce o powierzchni niespełna 2,2 hektara. Prezydent Kościoła, Russell M. Nelson, ogłosił budowę Świątyni Barcelona w Hiszpanii w kwietniu 2022 roku. Będzie to druga świątynia w tym kraju. Świątynia Madryt w Hiszpanii została poświęcona w 1999 roku. W Hiszpanii mieszka ponad 61 000 świętych w dniach ostatnich, którzy gromadzą się w 130 kongregacjach. Melitón González Trejo, oficer hiszpańskiej armii, który odwiedził Utah w 1874 roku, odegrał ważną rolę w tłumaczeniu Księgi Mormona na język hiszpański po tym, jak przystąpił do Kościoła. Pierwsi święci w dniach ostatnich w Hiszpanii zostali ochrzczeni w latach 50. i 60. XX w.

Nadal opracowywane są szczegółowe plany projektu tej świątyni. Dalsze informacje, łącznie ze szczegółami na temat zewnętrznych zdobień, zostaną podane później do wiadomości publicznej. Termin uroczystości przełamania ziemi zostanie ogłoszony w przyszłości.

Kierownicy projektu wkrótce rozpoczną współpracę z przedstawicielami władz miasta nad wstępnymi planami dotyczącymi tej świątyni, a w nadchodzących miesiącach będzie składana dokumentacja jawna.

Święci w dniach ostatnich traktują świątynię jako dom Pana i najświętsze miejsce oddawania czci Bogu na ziemi. Świątynie różnią się od kościelnych domów spotkań (kaplic). Wszyscy są mile widziani na niedzielnych nabożeństwach i innych zajęciach odbywających się w ciągu tygodnia w lokalnych domach spotkań. Głównym celem istnienia świątyń jest uczestnictwo wiernych członków Kościoła Jezusa Chrystusa w świętych ceremoniach, takich jak zawieranie małżeństw jednoczących rodziny na zawsze oraz chrzty w zastępstwie zmarłych przodków, którzy nie mieli możliwości przyjęcia chrztu za życia.

Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń:W materiałach o Kościele Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przy pierwszej wzmiance prosimy użyć pełnej nazwy Kościoła. Aby uzyskać więcej informacji na temat używania nazwy Kościoła, prosimy odwiedzić dostępny on-line Wskazówki dotyczące używania ogólnych określeń.